Vali Yavuz, “Şiddete Sıfır Tolerans Anlayışıyla Çalışıyoruz”

İl Güvenlik, Asayiş ve Koordinasyon Toplantısı, Vali Seddar Yavuz’un başkanlığında gerçekleştirildi.
Valilik Toplantı Salonunda, Vali Yardımcıları Ekrem Yaman, Ekrem Ballı, Bayram Gale, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mehmet Balcı ve güvenlik birimlerinin yetkilileri katıldı.
“Güvenlik  Birimlerimize Teşekkür Ediyorum”
İl Güvenlik, Asayiş ve Koordinasyon Toplantısında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “İlimizin emniyet ve asayişine yönelik olarak ilgili kurumlarımız burada. Bugüne kadar yapmış oldukları hizmetler dolayısıyla güvenlik birimlerimizin her birine teşekkür ediyorum. Bütün güvenlik teşkilatlarımız,  kaymakamlarımızın önderliğinde iliimizdeki huzur ve güven ortamının sağlanması ve sürdürülmesi noktasında önemli gayretleri oluyor” diye konuştu.
“Uyuşturucu İle Mücadelede Önemli Neticeler Alınıyor”
Son dönemde uyuşturucu ile mücadele konusunda  önemli neticeler alındığını belirten Vali Yavuz, “Dün itibariyle de yaklaşık 16 kg’a yakın esrar maddesini jandarmamız ele geçirdi. Dolayısıyla burada tüm birimlerimize, özellikle mülki idare amirlerimizin kaçakçılık, uyuşturucu gibi asayiş olaylarını, organize suçlar gibi toplumu huzursuz eden konularla ilgili detay çalışması yapılması gerektiğini ifade etmek isterim” dedi.
 “Şiddete Sıfır Tolerans Anlayışıyla Çalışıyoruz”
İl Güvenlik, Asayiş ve Koordinasyon Toplantısında her ay  farklı konuların değerlendirildiğini kaydeden Vali Seddar  Yavuz, “Bugünkü toplantımızda kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı konusunu ele aldık. Bu konuda ilimizdeki durumu değerlendirdik. İlgili kurumlarımız sunumlarını yaptılar. Alınması gereken tedbirleri ve atılması gereken adımları belirledik. Kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı konusunda sıfır tolerans anlayışı içinde hareket ediyoruz. Ayrıca, uyuşturucu ile mücadele konusununu da değerlendirdik. Uyuşturucu ticaretini, bağımlılığını, trafiğini tartıştık” şeklinde konuştu.

Önceki Haber

MELET’E ALTERNATİF KÖPRÜDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Sonraki Haber

CAN DOSTLARA ANLAMLI ZİYARET