ORDU GÜNLERİ 9. KEZ BAŞLIYOR

Ordu Valiliği’nin himayesinde, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) işbirliğiyle bu yıl 9’ncisi düzenlenecek olan “Ordu Tanıtım Günleri” başlıyor. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, belediye olarak organizasyon için tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

9. Ordu Tanıtım Günleri 17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da gerçekleştirilecek. Ordu tanıtım günlerinde Ünye Belediyesi’de yer alacak.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ordu Günleri’nde gurbette yaşayan Ünyelilerle buluşma heyecanı yaşadıklarını dile getirerek, organizasyon için tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

-“Güçlü şehirler güçlü birlikteliklerle oluşmaktadır”-

İstanbul’da yaklaşık 300 bin Ordulunun yaşadığına dikkat çeken Başkan Hüseyin Tavlı, “Hemşerilerimiz İstanbul’da, gerek nüfus, gerekse ticari hayata ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunmaktadırlar. Hemşerilerimiz aynı zamanda memleketçilik duygusuyla doğup büyüdükleri toprakları unutmayarak her platformda destek olmaya devam etmektedirler. Bizler, gurbette yaşayan Ünyeli kardeşlerimizle her fırsatta bir araya gelerek kentimizle ilgili ortak istişareler yürütmekteyiz. Çok iyi biliyoruz ki; güçlü şehirler güçlü birlikteliklerle oluşmaktadır. Bu minvalde başta Ordu Günleri olmak üzere fırsat bulduğumuz her noktada gurbetteki kardeşlerimizle bir araya gelmekteyiz.” dedi.

Bu yıl 9.su gerçekleştirilecek olan Ordu Günlerinde gurbetteki Ünyelilerle bir araya gelmenin heyecanını yaşadıklarını söyleyen Başkan Tavlı, 4 gün sürecek olan etkinlik boyunca hemşerileri ile hasret gidereceklerini kaydetti.

Ünye’nin başta turizm ve sanayi olmak üzere birçok alanda önemli atılımlar yaptığını ve tersine göç alan ender Anadolu kentlerinden biri olduğunu belirten Başkan Tavlı, gurbette yaşayan hemşerilerimizin bu değişimi çok daha net görebildiklerini ve dile getirdiklerini söyledi.

Bu tip organizasyonların önemine dikkat çeken Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek olan Ordu Günleri’ne tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz.” diye konuştu.

Önceki Haber

BÜYÜKŞEHİR KONFORLU ULAŞIM SUNUYOR

Sonraki Haber

5 Okul Spor Kulübüne Spor Malzemesi Desteği