ALTINORDU BELEDİYESİ, İSTANBUL’DA

BAŞKAN TÖREN: “ALTINORDU’NUN DÖRT MEVSİM BİR ÖMÜR YAŞANILACAK BİR YER OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İstanbul’da düzenlenen 9. Ordu Tanıtım Günleri kapsamında kurulan Altınordu Belediyesi standı, etkinliklerin ilk gününde yoğun ilgi gördü.

Ordu’nun her yönüyle tanıtılması amacıyla ‘Ordu Burada İstanbul’da’ sloganıyla İstanbul’da düzenlenen ve bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen Ordu Tanıtım Günleri Yenikapı Etkinlik Alanı’nda start aldı. Ordu’da ki belediyelerin ve birçok kurum ve kuruluşun yer aldığı tanıtım günlerinde gurbetteki Ordulular hasret giderirken, yabancı davetlilerde Ordu’yu tanıma fırsatı yakaladı.

9. Ordu Tanıtım Günleri etkinliğine katılan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören açılışın ardından yoğun ilginin yaşandığı Altınordu Belediyesi standında misafirlerini ağırladı. Standı ziyaret eden misafirlerle yakından ilgilenen Başkan Tören, etkinlikte yer alan stantları da gezerek stant görevlilerine kolaylıklar diledi.

BAŞKAN TÖREN: “ANADOLUNUN BİRÇOK İLİNDEN VATANDAŞLARIMIZLA KARŞILAŞIYORUZ”

Yenikapı Etkinlik Alanı’nda düzenlenen 9. Ordu Tanıtım Günleri’nin Marmara havzasındaki Orduluların buluşma noktası olduğuna dikkat çeken Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, fuarın ilk gününü değerlendirdi.

Fuar kapsamında Orduluların yanı sıra birçok ilden ziyaretçilerin geldiğini ifade eden Başkan Tören, “Ordu Tanıtım Günleri adı altında geleneksel olarak 9’uncusu düzenlenen Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) öncülüğünde Valiliğimizin, Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın ve aynı zamanda 19 ilçe Belediye Başkanlığımızın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarımızın ama en önemlisi de vatandaşlarımızın talebi isteği ve beklentisi doğrultusunda şekillenen fuarımızda yerimizi aldık. 4 gün sürecek fuarımızda Marmara havzası içerisinde bulunan tüm hemşerilerimizle bir araya gelmeye, kendileriyle Altınordu Belediyesi standımızda buluşma, musafaha etme, tanışma, görüşme ve karşılıklı talepleri, beklentileri, temennileri, eleştirileri ve teşekkürleri, beğenilerini de alma fırsatı da bulacağız. Bu bir birinci kuşak organizasyonun ötesine çıkmış, yoğun kalabalıklar arasında ikinci kuşak, üçüncü kuşak ve Orduyla bir vesileyle münasebet kurmuş aynı zamanda turizm vesilesiyle ticaret vesilesiyle şehrimize gelmiş ve aynı zamanda Ordu’yu takip eden vatandaşlarımızla da sık sık karşılaşıyoruz. Anadolu’nun muhtelif İllerinden ve şehirlerinden birçok vatandaşımızın standımızı ziyaret ettiğine şahit olduk. Sorduğumuzda bir tur vesilesiyle şehre geldiklerini ve gördükleri insani tabi ilişkilerden ve hizmetlerden, doğasından, kültüründen, tarihinden çok etkilendiklerini dolayısıyla böyle bir fuarı da hazır İstanbul’da bulunmuşken bu ziyareti yapmayı açıkçası arzuladıklarını ve bu nedenle burada olduklarını ifade ettiler. Bundan son derece mutlu olduk” dedi.

“ALTINORDU’NUN DÖRT MEVSİM BİR ÖMÜR YAŞANILACAK BİR YER OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Altınordu’yu her yönüyle tanıtmak ve bir ömür boyu yaşanacak bir yer yapmak için çalışacaklarını aktaran Başkan Tören, “Şehrimiz her yönüyle sadece hemşehrilerimizin değil tüm Türkiye’nin görmesi gereken bir şehirdir.  ‘Vizyonu Dünya Kenti Altınordu’ vizyonu ve misyonu ile şehrimizi kendi dönemimizde bu güzelliklere yeni güzellikler ekleyerek yaşanabilir, kalkınmada model olan, sosyal hayatıyla, ekonomisiyle ve refahıyla çoğulcu, çok kültürlü yapısı ve kendi hizmet siyasetinin kuşatıcı diliyle şehrimiz dört mevsim bir ömür yaşanılacak bir yer olması için varlığımızla ve bütün imkanlarımızla çalışacağız ve şehrimizi daha da ileri taşıyacağız. Bu inşa sürecinden sonra şehrimizi; huzurun, mutluluğun ve aynı zamanda çağdaşlığın sembolü bir Cumhuriyet şehri yapma kararlılığımıza emin adımlarla yürüyeceğiz” diye konuştu.

“HERKESİ ALTINORDU BELEDİYESİ STANDINA BEKLİYORUZ”

20 Ekim Pazar gününe kadar herkesi Altınordu Belediyesi standına beklediklerinin altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Gurbette sılayı yaşamak, hüznü ve sabrı aynı zamanda memleket özlemini gidermek için de bu tür fuarlar bir fırsat oluşturuyor. Bizlerde Altınordu Belediyesi olarak ‘İnsana Hizmet Ve Hürmet Eden Belediyecilik’ ilkemiz doğrultusunda bu fuarda yerimizi aldık. Şahsen 4 gün sürecek bu etkinliğe bu vesileyle tüm hemşerilerimizi davet etmeyi önemsiyorum. Kendilerini standımıza ve aynı zamanda bizimle birlikte stantta yerini alan 19 tane standımıza İlçe ve Büyükşehir Belediyemizin standına, Valiliğimize aynı zamanda şehrimizin ayrı önemli bir değeri olan üniversitenin standına da davet etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

İstanbul Yenikapı’da düzenlenen 9. Ordu Tanıtım Günleri 20 Ekim Pazar gününe kadar açık olacak ve ziyaretçilerini ağırlayacak.

Önceki Haber

Halk Günü Toplantısı Yapıldı

Sonraki Haber

Ordu, gastronomi turizminde de iddialı