ORDU’DA ÇİÇEKLER AÇTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Parklar ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığına bağlı ekipler kara yolları üzerinde bulunan kavşak, refüj ve parkları çiçek ve bitkilerle süslüyor.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından il genelinde yürütülen peyzaj çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Kara yolları üzerinde bulunan kavşak, refüj ve parklarda yapılan peyzaj çalışmalarında değişik desenler ve farklı materyaller kullanılarak vatandaşların göz zevkine hitap eden çalışmalar yapılıyor.

KAVŞAK VE REFÜJLER RENGARENK

Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla park ve bahçelerdeki yazlık çiçek ve bitkiler; kış mevsimine uygun, göz alıcı, yeni çiçek ve bitkilerle değiştiriliyor. Özellikle karayolları üzerinde bulunan kavşak ve refüjlerde yapılan çalışmalar hem Orduluların hem de karayolunu kullanan vatandaşların göz zevkine hitap ediyor.

KIŞLIK ÇİÇEK VE BİTKİLER KULLANILDI

Sorumluluk sahası içerisinde bulunan alanlarda kış dönemi çevre düzenlemesi çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri; Altınordu ilçesinde yer alan Piraziz, Havalimanı, Kayabaşı, Soya, Sivas Yolu, Belediye, Kumbaşı ve Ata sanayi kavşaklarında kışlık dikim çalışmaları gerçekleştiriyor. Düzenleme yapılan alanlar; çuha, menekşe, şeker tabağı, portakal nergisi, süs lahanası, çalımsı bitkiler ve özel renkli taşlarla süsleniyor. Ayrıca Ünye Otogar Kavşağı, Ünye Meydanı, Fatsa Meydan Kavşağı ve Fatsa Atatürk Parkı’nda da mevsimlik çiçek dikimleri ekipler tarafından gerçekleştirilecek.

Önceki Haber

BAŞKAN GÜLER SALİH’İN MİSAFİRİ OLDU

Sonraki Haber

ORDU GELECEĞE NEFES OLDU