ODÜ’DE “3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ” PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ordu Üniversitesi’nde “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Müzik ve Sahne Sanatları Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nülüfer Erbil, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, İkizce MYO Müdürü Öğr. Gör. Hülya Solak, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Sevim Acaröz Candan, “Engelli öğrencilerimizin akademik katılımlarını artırmaya yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalara bu dönem başlayan ‘Ders Partneri’ hizmetimizi ekledik. Bu sayede engelli öğrencimiz sınıf arkadaşının desteği ile ders notlarına ulaşmakta ve sınıf arkadaşları eşliğinde dersine çalışmaktadır. Bununla birlikte görme engelli öğrencilerimiz için Üniversitemiz web sitesinin seslendirilmesi, Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi’nde erişilebilirlik biriminin kurulması gibi hizmetlerin bu yıl içerisinde hayata geçirilmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.” dedi.
Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Ordu Üniversitesi olarak engelli öğrencilerimizin akademik ve sosyal yaşamlarını kolaylaştıracak biçimde eğitim programları düzenleyerek onlara uygun eğitim, araştırma ve barınma ortamları oluşturmak amacıyla çalışmalarımızı özverili bir şekilde sürdürmekteyiz. Bundan sonraki süreçte de Üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrencilerimizin yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve onların hiçbir şekilde mağduriyet yaşamamaları için Ordu Üniversitesi olarak elimizden geldiği ölçüde engelleri kaldırmaya her zaman hazırız. Bu düşüncelerle ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde tüm özel bireylerimize aileleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam geçirmelerini diliyorum.” şeklinde konuştu.
Tiyatro gösterisi ve şiir dinletisi ile devam eden “Engelliler Günü” programı kısa film gösterimi ve müzik dinletisinin ardından sona erdi.

Önceki Haber

19 İLÇEDE 1279 SERVİS ARACI DENETLENDİ

Sonraki Haber

ENGİNYURT: “BİRİLERİ HÜKÜMETİ KARALAMAYA DEVAM EDİYOR”