“BİR ZAMANLAR ORDU FOTOĞRAF SERGİSİ” SANATSEVERLER İLE BULUŞTU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde Koleksiyoner Mürsel Engin’in “Bir Zamanlar Ordu Fotoğraf Sergisi”nin açılışı gerçekleştirildi.
Açılışı gerçekleştirilen sergiye Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra Ordu AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, ilçe belediye başkanları, daire başkanları, şube müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Ordu’nun birçok eski fotoğraflarının yer aldığı sergi 12 Ocak 2020 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
“SERGİ BİZLERİ GEÇMİŞE GÖTÜRDÜ”
Ordu’nun geleceğinin değerli sanatçılar ile birlikte aydınlık olacağını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Mürsel Engin’in eski Ordu arşivinin yer aldığı bu fotoğraf sergi bizleri geçmişe götürdü. Mürsel Engin bizlere sadece fotoğraf değil aynı zamanda birer anı biriktirmiş. Sergilemiş olduğu fotoğraflar Ordu’nun geçmişten bu yana ne denli güzelliklere sahip olduğunun ayrıca bir göstergesi. Yarışan Ordu ile güzelliklerde, estetikte ve değerlerde yarışacağız. Mürsel Bey sadece bir fotoğraf sanatçısı değil aynı zamanda rol model olan bir insan. Ordu’nun geleceğinin sizin gibi değerlerle aydınlık olacağına inanıyoruz” dedi.
“İMKÂNLARIMIZ YOKTU AMA GÖNÜLLERİMİZDE MEMLEKET VE İNSAN SEVGİSİ VARDI”
Programda konuşan Koleksiyoner Mürsel Engin, “Eskiden kullanılan fotoğraf makinaları ile şimdiki dijital çağı karşılaştırırsak ne denli farkların olduğunu hepimiz anlayabiliyoruz. 50-60 yıl öncesine kadar insan boyunu aşan atölye foto film makinası şimdi ise el içine sığan küçük bir kamera. Yıllar öncesinde çekilen bu fotoğraflar körüklü makineler ile çekildi. O zamanın koşullarında imkânlarımız yoktu ama gönüllerimizde büyük memleket ve insan sevgisi vardı. Fotoğrafların bu zamanlara gelmesinde emeği geçen ve bugün burada serginin açılmasına vesile olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Önceki Haber

ALBAYRAK: “DÜNYANIN İLK 10 EKONOMİSİNDEN BİRİSİ OLACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

Sonraki Haber

BÜYÜKŞEHİR, ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI