“2020 GÜZ DÖNEMİNDE DOKTORA PROGRAMI AÇMAYI HEDEFLİYORUZ”

Ordu Tanıtım Kulübü Derneği’nin (ORTAK) bu ayki konuğu Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yılmaz oldu. Dernek Başkanı Arzu Tosunoğlu moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide, her yönüyle Ordu’yu kalkındırmak üzerine düşünen Ordu gönüllüleri, Prof. Dr. Yılmaz’ın sunumu sonrasında medyadan iletişime, sinemadan sanat eğitimine bir çok konuda soru ve düşüncelerini paylaştı. Ordu Üniversitesi’nde kurucu başkanı olduğu Sinema ve Televizyon Bölümü’nde 500 civarı öğrenci ile dört program yürüttüklerini, bölgenin tek GSF Sinema bölümü olduklarını anlatan Prof. Dr. Yılmaz, 2020 güz döneminde doktora programı açmayı hedeflediklerinin müjdesini verdi.
Prof. Dr. Yılmaz, aynı zamanda bir Ordulu olarak ODU Güzel Sanatlar Fakültesi’nin içinden yükselen ilk ve tek profesör öğretim üyesi olmaktan onur duyduğunu ifade etti. Kentle bütünleşmenin önemini vurgulayan Prof. Dr. Yılmaz, OBB Medya ve Tanıtım Ofisi ile işbirliği kapsamında tematik filmler hazırladıklarını anlattı. Üniversite’de yeni rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan dönemine ilişkin soruları ise “Rektör Hocamızdan
ODÜ ve Ordumuz adına beklentilerimiz çok yüksek, kendileri de verdiği mesajlar ile bizleri cesaretlendiriyor, umutlandırıyor, güven uyandırıyor. Özellikle Rektörümüzün, işi ehline vermek yani akademideki karşılığı ile alanın alan hocaları tarafından yönetilmesi konusundaki vurgularını çok değerli buluyorum. Gelecek süreçlerde diliyorum ve inanıyorum ki kıymetli Rektörümüz daha göreve başladığı ilk gün dile getirdiği güzel ifadelerini yaşantıya geçirecek, böylelikle kendilerine duyduğumuz güveni çok daha yukarıya taşıyacak ve bizler de ODU ailesi ruhuyla başta uluslararası olmak üzere çok daha geniş akademik sanatsal-bilimsel platformlarda ORDU Üniversitemizin adını duyurmaya, yüceltmeye ve en önemlisi kentimizle daha çok buluşmaya devam edeceğiz.” şeklinde yanıtladı. Dernek Başkanı Tosunoğlu’nun teşekkür sertifikası takdimi ve aile fotoğrafı çekilmesi ile etkinlik son buldu.

Önceki Haber

“SANATA YAPILAN YATIRIM GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR”

Sonraki Haber

“KUZEY YILDIZI’NDAN SONRA ÇAMBAŞINA İLGİ ARTTI”