BAŞKAN GÜLER TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da bulunan turizm işletmecileriyle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.
Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Ordulu birçok turizm işletmecisi katıldı. Gerçekleştirilen toplantıda Büyükşehir Belediyesinin önümüzdeki süreçlerde yapacağı çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapılırken ayrıca katılım sağlayan turizmcilerin görüşlerine de yer verildi.
“ORDU HEPİMİZİN ORTAK DEĞERİ”
Ordu’nun Karadeniz Bölgesi’nde geleceği parlak bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Güler, hepimizin ortak değeri Ordu’dur. Onun için ilimizi ne kadar güzelleştirirsek ne kadar turist çekersek o kadar turizm pastasından pay alırız dedi. Başkan Güler, açıklamalarına şöyle devam etti.
“Ordu’nun büyük bir geleceği var. Bu geleceği iyi değerlendirirsek bundan herkes faydalanmış olur. Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerin görevi olduğu gibi sizlerin de oldukça önemli görevleri var. İlimiz turizm pastasından ne kadar fazla pay alırsa o kadar iyidir. Bunun için her platformda Ordu’nun 3 ay değil 12 ay turizm kenti olduğunu vurguluyoruz. Bu kapsamda ilimiz genelinde bizim tespit ettiğimiz 150 adet destinasyon merkezi var. Bu merkezleri aktif hale getirmek istiyoruz. Onun için sizlerin desteği bu noktada çok önemli. Bizim sadece Çambaşı’mız ve Boztepe’miz yok çağlayanlarımız, yaylalarımız, vadilerimiz var. Geleceğin Ordu’sunu sağlam temeller üzerinde kurmak üzere bakanlıklarımız ile yakın temas içerisindeyiz. Farklı mecralarda ilimizin tanıtımı için çalışmalarımız var ve devam ediyor” dedi.