GAZETECİ ÇELEBİ’YE YENİ GÖREV

Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği Avrupa temsilciliği görevine gazeteci Savaş Çelebi getirildi. Almanya’da faaliyetlerini sürdüren ve gurbetçi Orduluların sesi ve kulağı olan Savaş Çelebi’ye verilen bu görevde Ordu’nun yanı sıra Anadolu basını ile de birliktelik sağlama misyonu yüklendi.
Görevlendirme üzerine değerlendirmelerde bulunan Çelebi, yaptığı açıklamada; “Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği Avrupa temsilciliği görevini üstlenmiş bulunmaktayım. İlk etapta Ordu ağırlıklı olmak üzere başka illerden 10 gazeteciyi burada ağırlayıp, Avrupa’da ki bölgesel tv ve gazeteler gezilip çalışmaları yerinde incelemeyi hedefliyoruz. Bu ziyaretlerde fikir alış verişinde bulunulacak. Yerelde eksiklerimiz veya neler yapabiliriz, nasıl katkı sağlayabiliriz, bunları yerinde araştırıp değerlendireceğiz” dedi.
Benim amacım Avrupa’daki basın kuruluşlarıyla, Anadolu basınını buluşturmak diyen Çelebi, şöyle devam etti; “Gerek ekonomik gerekse çalışmalarıyla ilgili bilgi edinmek ve Anadolu basınına fayda sağlayacak yol gösterecek bir fikir çalışma sistemi vs ne alabilir ne yapabiliriz bunu inceleyerek, görerek yerinde tespit etmektir.
Bu kapsamda ilk etapta 10 gazeteci arkadaşımızı burada ağırlayacağız ve daha sonrada bu karşılıklı gidiş gelişlerle ve sürekli temas halinde olarak çalışmalarımızı genişletileceğiz” diye konuştu.

Önceki Haber

VATANDAŞ KÜLÜNÜ ÇÖPE ATTI MUHTAR İSYAN ETTİ

Sonraki Haber

“SEÇİMLE KAZANAMADIKLARINI TEHDİTLE ALMAYA ÇALIŞIYORLAR”