KAR SAHİLE İNİYOR

KAR SAHİLE İNİYOR
Ordu’da etkili olan fırtınanın ardından şimdide yoğun yağmur ve yükseklerde kar yağışı başladı. Devam eden yağışlı havanın sahil kesiminde kalan ilçelerde de kar yağması bekleniyor.
Ordu, Çarşamba günü başlayan ve saatteki hızı 112 kilometreye ulaşan kuvvetli fırtınanın ardından şimdi de yağışlı ve soğuk havanın etkisi altına girdi.
Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Ordu dün gece saatlerinden itibaren yağışlı havanın etkisine girdi. Yağışlar, bugün bölgenin iç kesimleri ile rakımı 500 metrenin üzerindeki yerlerinde, Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren ise bölge genelinde etkili olacak.
Pazartesi öğle saatlerine kadar yoğun kar şeklinde olacak yağışlı havayla birlikte hava sıcaklıkları sahil kesiminde dahi eksi 10 derecelere düşecek. Kar kalınlığının en az 20 cm olacağı tahmin edilirken, meydana gelmesi muhtemel buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar ile çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Önceki Haber

ORDU SAHİLİNE YENİ PROJE

Sonraki Haber

4 KİŞİ TUTUKLANDI