HAYVAN SAHİPLENDİRİLEN OKULLARA EĞİTİM SEMİNERİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde her okula bir hayvan sahiplendirme projesinin Ordu’da hayata geçirilmesi üzerine hayvan sahiplendirilen okullarda seminer düzenleniyor.
Bu kapsamda ilk olarak sahiplendirilmenin yapıldığı Altınordu Adil Karlıbel Özel Eğitim İlkokulunda seminer gerçekleştirildi. Seminerde, alanında uzman kişilerce öğrencilere hayvan sevgisi ve çevre duyarlılığı ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.
“ORDU’DA ÖRNEK BİR PROJEYE İMZA ATTIK”
Düzenlenen seminerlerle öğrencilere hayvan sevgisi aşıladıklarını ifade eden Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, “Ordu Büyükşehir Belediyemiz ve Ordu Milli Eğitim Müdürlüğünce Ordu’da örnek bir projeye imza attık. Ordu’da bulunan okullarımıza sevgiye muhtaç olan köpeklerimizi sahiplendiriyoruz. Bu projeyle okullarımızda öğrencilere hayvan sevgisini aşılamayı ve çevre duyarlılığını artırmayı amaçlıyoruz. Öğrencilerimiz boş zamanlarında köpeklerle ilgileniyor ve onların beslenme ihtiyaçlarını karşılıyor. Böylelikle çocuklarımızın hayvanlarımıza karşı duyarlı olmasını öğretiyor, gelişimlerine de büyük oranla katkı sağlamış oluyoruz. Düzenlenen seminerlerle de öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz” dedi.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekiplerince gerçekleştirilen seminerler sahiplendirilme yapılan diğer okullarda da verilmeye devam edecek.

Önceki Haber

KÜLTÜR BULUŞMALARININ 2. KONUĞU İCLAL AYDIN OLDU

Sonraki Haber

“KİMSE FINDIĞIMIZI GÖRMEZDEN GELEMEZ”