FINDIK AK PARTİ HÜKUMETLERİ SAYESİNDE HİÇ OLMADIĞI KADAR DEĞERİNİ BULMUŞTUR

AK PARTİ İl Başkanı Halit Tomakin yaptığı açıklamada TMO’nun önümüzdeki günlerde Ünye depolarında bulunan 4500 ton fındığı , 20, 50 Krş, artı randıman fiyatı ile piyasaya arz edeceğini , ilerleyen zamanda da TMO’nun piyasa arzına göre fındık satacağını belirtti.

YILLARCA FINDIĞIMIZI DEPOLARDA ÇÜRÜTÜP YAĞLIĞA AYIRANLARIN HİÇ KONUŞMAYA HAKKI YOK

Başkan Tomakin , TMO’nun satış fiyatları piyasanın altında olmadığını belirterek yapılan eleştirilerin yersiz olduğunu ifade etti. Başkan Tomakin, artı randıman da eklenince TMO’nun piyasa üzerinden fındığı satacağını söyleyerek ,kamuoyunda yok TMO fındık satmamalıymış , yok falan fiyattan satmalıymış , diyenlere seslenmek istiyorum, hangi dönemde fındık bu kadar değerinde satıldı, hangi dönemde çiftçilerimizin yüzü bu kadar güldü, yıllarca fındığımızı alıp sonra depolarda çürüterek soya ya yağlığa veren zihniyetin artıklarının hiç konuşmaya hakkı yok dedi.

ASIL GÖREVİ FINDIĞA YENİ PAZARLAR BULMAK , FINDIĞI MAMUL YAPARAK EN İYİ ŞEKİLDE PİYASAYA SUNMASI GEREKEN , SONRA DA MARKETÇİLİĞE BAŞLAYAN BECERİKSİZ FKB YÖNETİCİLERİ ŞİMDİ ÇIKMIŞ TMO’NUN SATTIĞI FINDIĞA TALİBİZ DİYORLAR

Başkan Tomakin iki çift laf a FKB ye söylemek isterim diyerek , asıl görevi fındığa yeni pazarlar bulmak , fındığı mamul yaparak en iyi şekilde piyasaya sunması gereken , sonra da marketçiliğe başlayan beceriksiz FKB yöneticileri şimdi çıkmış TMO’nun sattığı fındığa talibiz diyorlar , her sezon döneminde üreticinin fındığına talibiz diye açıklama yapıyorlar, size hangi üretici güvendi de fındık verdi, bugüne kadar kaç ton fındık aldınız üreticiden ? sizin, zamanın hükumetleri ile birlikte olup beceriksiz ,basiretsiz ellerinizde fındık yerlerde sürünmedi mi ?fındık tamda değerini bulmuşken, yeniden mi Devletin hazinesine tüyü bitmemiş yetimin hakkına göz diktiniz , şunu bilin ki, arkanızda o eski hükumetler yok, siz ancak kendi kendinizi avutursunuz dedi .

FINDIK AK PARTİ HÜKUMETLERİ SAYESİNDE HİÇ OLMADIĞI KADAR DEĞERİNİ BULMUŞTUR

Başkan Tomakin, Fındık AK PARTİ hükumetleri sayesinde hiç olmadığı kadar değerini bulmuştur. Devlet milletinin yanındaysa hem üretici kazanıyor , hem devlet kazanıyor , 18 yıldır milletinin yanında , üreticisinin yanında olan AK PARTİ ve Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz’liye de pozitif ayrımcılığı ile ürünlerimiz değerinde satılmaktadır, Buradan her zaman yanımızda olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Ekrem Pakdemirli’ye , TMO Genel Müdürümüz Ahmet Güldal ‘a Milletvekillerimize , üreticilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Önceki Haber

“ÇİKOLATA PARK’IN AÇILMASI EN ÇOK BİZİ MUTLU EDER”

Sonraki Haber

ORDU’YU ALMANYA’DA TANITTI