ORDU’YU ALMANYA’DA TANITTI

Almanya’da Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri öğretmenliği yapan Ordulu Mehmet Şaşmaz, Johannes Gutenberg Okulu’nun 50’nci yılı kutlamaları kapsamında Ordu’nun tanıtımını yaptı.

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde bulunan 5’inci sınıf ile 10’uncu sınıf arasında 1200 öğrencisi bulunan Johannes Gutenberg Okulu, kuruluşunun 50’inci yılı nedeniyle çeşitli kutlamalar düzenledi. Kutlamalar kapsamında her öğretmenin isteği ve yaptığı dersler doğrultusunda hazırlanan etkinlikte Ordu’nun tanıtımı yapıldı. Almanya’da 39 yıldır Türkçe ve Türk Kültür Dersleri öğretmenliği yapan Ordulu Mehmet Şaşmaz, okulda kurulan stantta Almanya’da yaşayan insanlara Ordulu ile ilgili bilgiler verdi. Etkinlikte ziyaretçilere fındık, çay ve Ordu kahvesi ikram edildi. Yoğun katılımın olduğu stantta Almanyalılar, Ordu’nun doğasına hayran kaldı.

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Mehmet Şaşmaz, bu ve benzeri faaliyetlerin yurtiçinde ve yurtdışında her Ordulu tarafından yapılması için belediyelerin de destek vermesi gerektiği söyledi.

18 fuara katıldı

Öte yandan Şaşmaz, bugüne kadar Frankfurt, Köln, Mainz ve Nürnberg kentlerinde 18 fuara katılarak, bu fuarlarda Ordu İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından gönderilen broşürler ve tanıtım filmleriyle Ordu’nun tanıtımına katkı sağlanmıştı

Önceki Haber

FINDIK AK PARTİ HÜKUMETLERİ SAYESİNDE HİÇ OLMADIĞI KADAR DEĞERİNİ BULMUŞTUR

Sonraki Haber

BÜYÜKŞEHİRDEN ÜNYE ÇIKARMASI