Vali Yavuz, Yeni Melet Köprüsü ve Şehit Birol Yıldırım Bulvarı’nın Açılış Törenine Katıldı

Vali Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesi Karşıyaka Mahallesinde yapımı tamamlanan Şehit Birol Yıldırım Bulvarı ile Karayolları tarafından yapımı tamamlanan Yeni Melet Köprüsünün açılış törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, ”Bugün çok mutlu bir açılış için bir aradayız. Öncelikle bu mutluluğumuzu sizinle paylaşmak istiyorum. Çok kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımıza yapmış olduğu güzel çalışma için teşekkür ediyorum. Hatırlarsanız 7-8-9 Ağustos 2018 tarihlerinde Ünye ilçemizde meydana gelen sel afetinden dolayı Cevizdere Köprüsü yıkıldığında, alternatif bir yolumuzun olmadığını hep beraber görmüştük. Elbette küresel ısınmayla birlikte tabiat olaylarının ne kadar farklı hale geldiğini, evvelden 50 yıla göre hesaplanan su debilerinin, taşkınların, bugün 500 yıllık ortalamaların üzerinde sel afetlerinin meydana geldiğini hepimiz gördük. Yine Ünye’deki sel afetinde 769 metreküp/saniye Cevizdere köprüsünden su taşkınının fezeyanın olduğunu hep beraber şahitlik ettik. Böylesi afet durumlarında alternatif köprülerin, ulaşım imkanlarının olması çok önemlidir” diye konuştu.

“Yapılan bu eserlere, sadece bir köprü olarak bakmak doğru değil. Aynı zamanda stratejik güvenlik ve ulaşım anlamında da düşünmek gerekir” diyen Vali Yavuz, “Sahilde de bu yol açıldığında çok daha büyük bir değer katacak yeni bir yaklaşımı da ortaya koymuş olacağız. Bu vesileyle başta Büyükşehir Belediye Başkanımızı, değerli çalışma arkadaşlarını, Karayolları teşkilatımızı, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını dileklerimle herkesi saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise yaptığı konuşmada, ”Bugün, burada Ordu’muza iki güzel eser kazandırıyoruz. Bir tanesi 236 metre uzunluğundaki bu muhteşem köprü. Melet’imize yeni bir damar olarak açılıyor ve trafiğimizi rahatlatacak. Karayollarımıza teşekkür ediyorum. Bu köprü iki ay gibi kısa bir zamanda yapıldı. Sayın Valimizle çok güzel bir çalışma yaparak bunu öne çektik. Başka bir zaman yapılacaktı, teyit edilmiş bir yatırımdı. Bunu Ordu’muza süratle kazandırdık. İkincisi de güzel bir bulvar açtık. Bu bulvarı Şehit Birol Yılmaz kardeşimize, kanını, canını vererek bu ülkeye bağışladı. Biz de kadirşinast hemşerileri olarak Valimiz ile ismini bu şekilde uygun gördük. Şehidimize atfen. Hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından, Vali Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve diğer protokol mensupları tarafından kurdele kesimi yapılarak, yapımı tamamlanan Yeni Melet Köprüsü ile Şehit Birol Yıldırım Bulvarı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Önceki Haber

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ UYARDI!

Sonraki Haber

MESUDİYE MUHTARLARI BÜYÜKŞEHİRDE