MİNİK ELLER TOPRAKLA BULUŞACAK

MİNİK ELLER TOPRAKLA BULUŞACAK

Ünye’de yapılan protokolle ilkokul öğrencilerin toprakla daha fazla buluşması sağlanacak.

“Doğa sınıfı kurmayı hedefliyoruz”

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, protokolün imza töreninde yaptığı konuşmada, “Minik eller toprağa değiyor projesi ile Ünye’de ilkokul öğrencilerine bir sera doğa sınıfı kurmayı hedeflediklerini kaydetti.

Tokgöz, “Bu sınıfta öğrencilerimiz tarımsal faaliyetler gerçekleştirerek, ürünler ekecekler ve bakımlar çalışmalar yapacaklardır. Özellikle ata tohumu üzerinde çalışmalar yapacaklar” diye konuştu.

“Amacımız öğrencilere tarımı sevdirmek”

Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ferda Yıldırım, Çiftçi Eğitim Merkezi olarak deneme bahçelerimizde çiftçilerimize eğitimler verdiklerini, şimdi ise öğrencilere tarımı ve toprağı sevdirme adına çalışma yapacaklarını belirtti.

“Proje, tarımsal üretime teşvik için altyapı niteliğinde”

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, yaptığı konuşmada köylerde nüfus yoğunluğunu ve üretimin giderek azaldığını belirterek, bu çalışmanın gelecek için bir altyapı niteliğinde olacağını söyledi.

Sarıkahraman, “İnşallah bu proje kapsamında seralarımızda güzel ve verimli çalışmalar gerçekleştireceğiz. Ben projede emeği geçen ve projeye katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.” dedi.