“ŞEHİTLERİMİZ DUALARLA YAD EDİLDİ”

“ŞEHİTLERİMİZ DUALARLA YAD EDİLDİ”
Altınordu Belediyesi tarafından düzenlenen ve İdlib şehitlerinin dualarla yad edildiği ‘Gözyaşı Geceleri Hz. Mevlâna ve Şems, Aşkın Çığlığı’ programı katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.
Belediyecilik alanındaki çalışmalarını aralıksız sürdüren Altınordu Belediyesi, kültürel ve sanatsal çalışmalara da büyük önem veriyor. Çeşitli sosyal projelerin yanı sıra kültürel etkinliklerine de devam eden Altınordu Belediyesi bu kapsamda şehitlerin anıldığı ‘Gözyaşı Geceleri Hz. Mevlâna ve Şems, Aşkın Çığlığı’ adlı bir program düzenledi.
Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, AK Parti Altınordu İlçe Başkanı Selman Altaş, Belediye Başkan Yardımcıları, daire müdürleri, siyasi partilerin yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Altınordu Belediyesi’nin düzenlediği program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Yalı Cami Din Görevlisi Fatih Bilgü tarafından İdlib şehitleri için okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an’ı Kerim tilavetinin ardından Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören bir konuşma gerçekleştirildi.
Konuşmasına İdlib’te şehit olan askerleri anarak başlayan ve Arif Nihat Asya’nın ‘Bir Bayrak Rüzgâr Bekliyor’ adlı şiirini okuyan Başkan Tören, “Acı ve hüznün yoğurduğu zamanlardan geçiyoruz. Şehadet şerbetini içen yiğitlerin, bir başka deyişle, vatan için, millet için bağımsızlık için şehitler kervanına katılan son yolcuların yolculuklarına şahitlik ettiğimiz zamanlardan geçiyoruz. Onlar bizim canlarımız, yiğitlerimiz, kınalı kuzularımız, bu toprakların mayasıyla mayalanmış, gözleri sonsuzluğa odaklanmış, dalları arşı kucaklamış fidanlarımız, bin yıllık gayret ve mücadelemizin ifadesidir. Şehitlerimiz şehadetleriyle bu mübarek topraklarda bulunuşumuzun her dem taze imzası, yine burada ve buranın gölgesinde gerçekleşecek gelecek binlerce yılın fethinin teminatı oldular” dedi.

Önceki Haber

BAŞKAN GÜLER, SIRRIPAŞA ESNAFLARINI AĞIRLADI

Sonraki Haber

MİLLİ EGEMENLİĞİN 100. YILI ORDU’DA GÖRKEMLİ KUTLANACAK