“POTANSİYELİN BAŞLANGIÇI FİNANSAL OKURYAZARLIKTAN GEÇİYOR”

FİNANSAL OKURYAZARLIK VE AİLE ŞİRKETLERİNDE KURUMSALLAŞMA PANELİ DÜZENLENDİ
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyinin koordinasyonu ile Ordu Ticaret Odası, Ordu Ticaret Borsası, Organize Sanayi ve Ordu Sanayici İşadamları Derneğinin katkılarıyla düzenlenen ve Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Volkan Demir’in konuşmacı olduğu “Finansal Okuryazarlık ve Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma” konulu panele katıldı.
“POTANSİYELİN BAŞLANGIÇI FİNANSAL OKURYAZARLIKTAN GEÇİYOR”
Ordu’nun zengin potansiyel başlangıcının finansal okuryazarlıktan geçtiğini ifade eden Başkan Güler, “Ordu’nun müthiş zenginlikleri var. Şehrimizin hem turizm hem tarım hem de teknoloji anlamında büyük bir potansiyelleri var. Bu potansiyelin de başlangıcı finansal okuryazarlıktan geçiyor. Akademik dünyada kendini fazlasıyla ispatlamış Volkan Demir hocamızı şehrimizde ağırlıyoruz. Finansal okuryazarlık ve aile şirketlerinde kurumsallaşma ile ilgili değerli bilgi birikimlerini bizlere aktaracak. Onu iyi dinleyelim ve servetimize sermaye katalım” dedi.
“RAKİBİMİZİ ÖLDÜRMEK YERİNE ONU BÜYÜTMEMİZ LAZIM”
Haksız rekabetin haklı rekabet platformuna getirilmesi gerektiğini söyleyen Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Volkan Demir, “İlimizde büyük şirketler küçüklerine mentorluk yapabilir. Rekabet güzel bir şeydir. Rakibimizi öldürmek yerine onu büyütmemiz lazım. Bunu çok büyük küresel şirketler yapıyor. Ama bugün ekonomi zora giriyorsa haksız rekabetten dolayı oluyor. Örneğin, piyasadaki sorunun en büyüğü vade sorunudur. Satışlarımızı vadeli satıyoruz. Rakibimiz ise bu durumda vadeyi biraz daha açıyor, sonra biz biraz daha açıyoruz ve paramıza kavuşamıyoruz. Ama küresel ölçekli şirketlerde bu böyle değil. Dolayısıyla bizim ilk olarak haksız rekabeti haklı rekabet platformuna getirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Önceki Haber

BAŞKAN GÜLER, SİYASET AKADEMİSİ’NE KATILDI

Sonraki Haber

ENGİNYURT: “AKP’Lİ GRUP KAHPELİK YAPIYOR”