“KENT KONSEYİMİZİN TEK SİYASETİ ORDU’DUR”

Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın kent konseyine yapılan bazı eleştiriler hakkında açıklamalarda bulundu.
Son günlerde gerek bazı sivil toplum temsilcileri gerekse bazı siyasi parti temsilcilerinin kent konseyi hakkında bilgi eksikliğinden kaynaklanan konseyimize yönelik eleştirileri takip etmekteyiz

Kent konseyleri merkezi yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortaklık anlayışıyla hemşerilik hukuku çerçevesinde buluştuğu kentin sorunlarını, vizyonlarını, çözümlerinin tartışıldığı çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzlaşmanın esas olduğu demokratik yapılardır.


Kent konseyleri istişare mercileridir. İcra organları değildir Ortak alık ve uzlaşma ancak farklı fikir ve düşüncelerin varlığı halinde söz konusu olabilir. . Almış olduğu kararlar tavsiye niteliğindedir.

Ordu Büyükşehir Kent konseyi farklı fikir ve düşüncelerin temsil edildiği, fikirlerin özgürce tartışılıp değerlendirildiği demokratik bir kuruluştur.

Ordu Büyükşehir Kent Konseyimizin tek siyaseti Ordu’dur. Ordu’nun gelişmesinin ve kalkınmasının siyasetidir. Parti siyaseti ve particilik görev tanımımızın dışındadır. Konseyimizin yönetim kurulu başkanı ve her bir üyesi bu düşünce ile hareket etmektedir.

Ordu Büyükşehir kent konseyi her alanda çalışmalara yoğun bir şekilde devam etmekte olup, toplumun tüm kesiminin hemşericilik hukuku çerçevesinde görüş ve önerilerinin dikkate alınması için gayret göstermektedir.
Basın ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Önceki Haber

ŞEHİT VE ENGELLİ ANNELERİ UNUTULMADI

Sonraki Haber

VALİ YAVUZ, ÇAYBAŞI İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ