ALTINORDU BELEDİYESİ TARİHİ MİRASA SAHİP ÇIKIYOR

Altınordu Belediyesi şehrin sembolü konumunda bulunan tarihi yapıtlarda gerçekleştirdiği detaylı temizliklerle tarihi mirası koruyor.
Şehrin her alanında çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi, şehrin tarihi ve kültürel varlıklarına ayrı bir önem veriyor. Ordu ve Altınordu için tarihi öneme sahip yapıların korunması için özel bir çalışma yürüten Altınordu Belediyesi, bu alanlarda detaylı temizlik işlemi gerçekleştiriyor.
TARİHİ ŞADIRVANDAN SONRA ATİK İBRAHİM PAŞA (ORTA) CAMİİDE TEMİZLENİYOR
Geçtiğimiz günlerde şehrin önemli sembollerinden biri olan Osman Paşa Şadırvan’ın da başlatılan detaylı temizlik çalışması, 1770 yılında Atik İbrahim Paşa tarafından kütük camii olarak inşa edilen ancak zaman içinde tahrip olması sebebiyle 1802 yılında tekrar inşa edilerek günümüze kadar gelen ve Altınordu için tarihi öneme sahip olan Atik İbrahim Paşa (Orta) Camii’nde devam etti. Altınordu belediyesi ekiplerinin titizlikle çalışma yürüttüğü camide, tarihi değeri olan cami minaresi, duvarları ve çevresi temizlenerek güzelliği ortaya çıkarıldı.
Şehirde bulunan diğer tarihi yapıları da kapsayacak olan detaylı temizlik çalışması ile tarihi mirasa sahip çıkan Altınordu Belediyesi bu çalışmalarına periyodik olarak devam edecek.

Önceki Haber

BÜYÜKŞEHİRİN DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI TÜRKİYE’YE ÖRNEK GÖSTERİLDİ

Sonraki Haber

BÜYÜKŞEHİR MART AYI MECLİS TOPLANTISI’NI YAPTI