UYGULAMA İLE ÜRETİCİYE VE ÜRETİME KATKI VERİLİYOR

UYGULAMA İLE ÜRETİCİYE VE ÜRETİME KATKI VERİLİYOR

Altınordu Belediyesi Koronavirüs salgını dolayısıyla kapanan Geleneksel Doğal Köy Pazarı esnafı için hayata geçirdiği uygulama ile üreticilerin ürünlerini kapısında alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmaya başladı. Uygulamanın ilk gününde üreticilerle bir araya gelen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, proje ile hem üreticilerin ürünlerini satmasını hem de satın alınan ürünlerle ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladıklarını söyledi.

İnsana Hizmet ve Hürmet Eden Belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi Koronavirüs salgını sürecinde yaptığı çalışmalarla vatandaşların takdirini kazanıyor. Şehirde hijyen ve dezenfeksiyon seferberliği başlatan Altınordu Belediyesi, Kovid-19 pandemi sürecinde sosyal yönlü çalışmalara da ağırlık veriyor. Altınordu belediyesi, virüs salgını sürecinin ekonomik etkilerini en aza indirgemek ve bu süreçten etkilenen vatandaşlarla dayanışma içerisinde olmak amacıyla başlattığı sosyal yönlü çalışmalar kapsamında şehirde sürdürdüğü ‘iyilik seferberliği’ ile ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı da yapıyor.

ÜRETİCİLERİN ÜRÜNLERİ SATIN ALINARAK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILIYOR

Altınordu Belediyesi sosyal yönlü bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Altınordu Belediyesi bu çerçevede Koronavirüs salgını dolayısıyla kapanan ‘Geleneksel Doğal Köylü Pazarı’nda kayıtlı olan, burada satış yapan ve birçoğu 65 yaş ve üstü sokağa çıkma kısıtlaması bulunan üretici köylü kadınların üretimlerinin devamını sağlamak ve ürettiklerini ekonomik değere dönüştürebilmeleri ve mağduriyet yaşamamaları amacıyla ürünlerinin kapılarına giderek alınmasını ve alınan ürünlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlıyor.

BAŞKAN TÖREN, UYGULAMANIN STARTINI VERDİ

“BU ZOR GÜNLERDE ELİ ÖPÜLESİ BÜYÜKLERİMİZİN ALIN TERİNİN VE EMEĞİNİN KAYBOLMAMASINI SAĞLIYORUZ”

Uygulamanın başlaması ile kayıtlı üreticilerin kapılarına gidilerek ürünleri satın alındı. Uygulamanın ilk gününde üreticilerin kapılarına giden Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören uygulama kapsamında ilk ürünlerin satın alınmasına katıldı.

Birçok üretici ile bir araya gelen Başkan Tören, “Cumartesi günleri kurulan Geleneksel Doğal Köy Pazarı’na gelen üreticilerimizin bu zor dönemde tarlasında yetiştirdiği ürünün ekonomik değerinin kaybolmaması ve geçim sıkıntısına düşmemesi için uygulamayı hayata geçirdik. Üreticilerimizin pazarda sattığı ürünler üzerinden belirlediğimiz fiyat aralığı ile ürünleri alarak yine ihtiyaç sahibi ailelerimize bu ürünlerin ulaştırılmasını sağlıyoruz. Yaptığımız çalışma ile bu zor süreci atlatana kadar eli öpülesi büyüklerimizin alın terinin ve emeğinin ortadan kaybolmamasını sağlamış olacağız. Bu sayede hep beraber üretmeye devem edecek ve şehrimizin tarımına, aile ekonomisine ve kalkınmasına katkı sunacağız.” dedi.

ÜRETİCİLER ÜRÜNLERİNİ SATMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYOR

Altınordu Belediyesi tarafından başlatılan uygulama ile kapısında ürünlerini satan üreticiler duygu ve düşünlerini dile getirdiler. Birçoğu 65 yaş üstü olan ve sokağa çıkma yasağı bulunan üreticiler kapılarında ürünlerini satmaktan dolayı mutlu olduklarını belirttiler. Ürünlerinin çöpe gitmesinin önlendiğini ve aile ekonomilerine katkı vermeyi sürdüreceklerini ifade eden üreticiler Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e yaptığı çalışma için teşekkürlerini ilettiler.

Önceki Haber

ALTINORDU BELEDİYESİNDEN HASTA VE HASTA YAKINLARINA ULAŞIM DESTEĞİ

Sonraki Haber

BOZTEPE YAZ SEZONUNA HAZIRLANIYOR