ALTINORDU BELEDİYESİ RAMAZAN AYI ÖNCESİ ÖNLEMLERİ ARTTIRDI

ALTINORDU BELEDİYESİ RAMAZAN AYI ÖNCESİ ÖNLEMLERİ ARTTIRDI

PAZAR YERLERİNDE DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRDÜRÜLÜYOR

Altınordu belediyesi zabıta ekipleri Kovid-19 salgını kapsamında alınan tedbirlerin uygulanması için Pazar yerlerini sıkı denetime tabi tutuyor. Yaklaşan ramazan ayını da dikkate alan ekipler yaşanması muhtemel yoğunluk öncesi denetimlerini arttırdı.

Vatandaşların sıklıkla bir araya geldikleri pazar yerleri Altınordu Belediyesi zabıta ekiplerince aralıksız denetleniyor. Denetimler kapsamında Pazar yerlerinin giriş ve çıkışları turnikelerle kapatılıyor ve giriş çıkışlar kontrol altında tutuluyor. Zabıta ekipleri Pazar yerinin girişinde vatandaşların ateşlerini ölçüyor, maske kontrolü yapıyor, belediye tarafından giriş ve çıkışlara yerleştirilen dezenfektanlarla ellerin dezenfekte edilmesi sağlanıyor. Maskesiz Pazar yerine girişe izin vermeyen zabıta ekipleri maskesi olmayan vatandaşlara da maske dağıtıyor.

Koronavirüs salgınının önlenmesi ve yayılımının durdurulabilmesi amacıyla alınan kararlar gereği toplum sağlığı açısından denetimler yapan Altınordu Belediyesi zabıta ekipleri yaklaşan Ramazan ayını da dikkate alarak Pazar yerlerinde yaşanması muhtemel yoğunluğa karşı önlem aldı.

Vatandaşlara uyarıları ve denetimlerinin yanında Pazar esnafını da sıkı şekilde denetleyen zabıta ekipleri Pazar tezgâhları arasında olması gereken mesafe, sebze ve meyvelerin ellenmeden seçilmesi, esnafın maskesiz, eldivensiz satış yapmaması konularında gerekli uyarıları ve denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Önceki Haber

BOZTEPE YAZ SEZONUNA HAZIRLANIYOR

Sonraki Haber

ORTAR “KARA MÜRVER” ÜRETİMİNE BAŞLADI