ÖĞRENCİLER, 23 NİSAN SEVİNCİNİ VALİ YAVUZ İLE PAYLAŞTILAR

Bütün Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdüren Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bu yıl TBMM’nin açılışının 100. Yılı kapsamında yapılacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri, kısıtlı ve farklı aktivitelerle yapılacak.
Bu kapsamda ilimizde, öğrenciler arasında tasarım beceri çalışmaları, sanatsal aktiviteler, günün önemine yakışır uzaktan bağlantılar, evlerin bayraklarla donatılması ve süslenmesi, çocukların dilinden şarkılar, İstiklal Marşı’nın ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel hazırlanan 100. yıl marşının evlerin balkonundan hep birlikte okunması gibi 16 ayrı etkinliğe yer verildi.
Etkinliklerde birisi olan ve öğrencilerin Vali Seddar Yavuz’a hitaben yazdıkları mektubu, Skype aracılığıyla Vali Seddar Yavuz’u görüntülü arayarak, kendisine okudular.
Korgan İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Gökçe Anayol, Mesudiye Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Şevval Koçyiğit ve Ünye Cumhuriyet İlkokulu Hakan Emin Akman’ın, kendisine hitaben yazdıkları mektubu dinleyen Vali Seddar Yavuz, öğrencilerin 23 Nisan sevincini ve mutluluğunu paylaştı.
“Size inancımız, güvenimiz hep var. Ama sizleri dinledikçe, bu inancımız ve güvenimiz daha çok artıyor bunu tüm samimiyetimle söylemek istiyorum” diyen Vali Seddar Yavuz, “Devlet olarak, Millet olarak, bizim şu anda elde ettiğimiz çok büyük başarılar var. Ama inanıyorum ki, sizler daha büyüklerini başaracaksınız ve bu asrı bizim asrımız yapacaksınız. Yani Türk Asrı sizlerle gerçekleşecek. Türkiye Cumhuriyeti devleti dünyada parmakla gösterilen süper güç Türkiye olacak ve sizin sayenizde olacak. Bayramlar, birlik, beraberlik, kardeşlik ve geleceğe olan inançla kutlanırsa anlam ifade eder. Dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920’de meclisi kurarken aynı anlayışla kurmuştur ve muasır medeniyet seviyesine ulaşma hedefini ortaya koymuştur. Bugün, bizim hedefimiz de güçlü Türkiye’dir, büyük Türkiye’dir, küresel güç Türkiye’dir. Bu hedefe doğru hep beraber koşacağız. Çok çalışacağız, emek vereceğiz. En önemlisi yorulmayacağız. Çünkü, aşk ile çalışan yorulmaz biliyorsunuz. O yüzden milletimize sevdalı, devletimize bağlı bir anlayışla hep beraber yolumuza devam edeceğiz. 23 Nisan’ı bu duygularla ben de gerçekten en içten dileklerimle kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi kahraman gazilerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yad ediyorum” dedi.

Önceki Haber

VEFA SOSYAL DESTEK GRUPLARI, 1 AYDA 37.561 KİŞİYE HİZMETTE BULUNDU

Sonraki Haber

VALİ YAVUZ’DAN ÖRENCİLERE 23 NİSAN SÜRPRİZİ