BÜYÜKŞEHİRDEN FARKLI BİR PROJE

BÜYÜKŞEHİRDEN FARKLI BİR PROJE

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ismi ile özdeşleşmiş mahallelere fidan dikimi için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında 19 ilçedeki mahallelere ismi ile özdeşleşmiş fidan dikimi yapılacak.

“PROJEMİZ 19 İLÇEDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, Büyükşehir Belediyesi olarak yeni başlattıkları proje kapsamında 19 ilçenin her mahallesine ismi ile özdeşleşen fidan dikimi yapacaklarını söyledi. Başkan Güler, yaptığı açıklamada, “İlimizde yeni bir kampanya başlatıyoruz. 19 İlçemizde ismi ile müsemma olan mahallelerimize fidan dikimi yapacağız. Bunun startını daha önce Kestane mahallesine kestane fidanı dikerek vermiştik. Bugün Altınordu ilçemizin en güzel mahallesi olan Kirazlimanı mahallesine kiraz fidanı dikerek devam ediyoruz. Daha sonra Gülyalı ilçemize gül dikimi yapacağız. Amacımız ilimizde hem ürün çeşitliliği sağlamak hem de geçmişi yeniden canlandırmaktır. Yapacağımız bu güzel çalışma gelecek nesiller için güzel bir ışık olacaktır” şeklinde konuştu.

“İLK FİNDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU”

İlk fidanların toprak ile buluştuğunu sözlerine ekleyen Başkan Güler, proje kapsamında ilk fidanların Gülyalı ilçesi Kestane mahallesinde ve Altınordu ilçesi Kirazlimanı mahallesinde toprak ile buluştuğunu sözlerine ekledi.

Önceki Haber

RAMAZAN AYINDA SOKAK HAYVANLARINA OLAN HASSASİYET ARTIRILDI

Sonraki Haber

MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI