BÜYÜKŞEHİR’DEN FATSA’YA 142 KM YOL

BÜYÜKŞEHİR’DEN FATSA’YA 142 KM YOL

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi ile koordineli olarak yürütülen çalışmalar kapsamında ilçenin önemli güzergâhlarından olan Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi’nde alt yapı ve zemin iyileştirme çalışmalarına başladı. Alt yapı çalışmalarının ardından yağmur suyu hattı yapımına başlayacak olan ekipler, Korgan-Kumru yoluna bağlantı da sağlayan 1,2 km’lik yolda sıcak asfalt çalışmasını hayata geçirecek.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Atik, Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, caddede başlayan çalışmaları yerinde inceledi. Genel Sekreter Yardımcısı Şişman, Fatsa’da Büyükşehir ve ilçe belediyesi koordinesinde şehir merkezi ve kırsal alanlarda 142 km yol çalışması yapılacağını söyledi.

“İLÇE BELEDİYESİ İLE KOORDİNELİ ÇALIŞACAĞIZ”

Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman 2020-2021 yıllarında ilçede 142 km yol çalışması yapılacağını söyleyerek, “Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyesi ile koordine halinde ilçede 142 km yol çalışması yapacak. İlçe merkezinde 18.5 km, kırsal alanlarda 26.5 km yolu sıcak asfalta kavuşturacağız. Böylece 45 km sıcak asfalt, 12.7 km beton yol, 84 km emisyon asfalt yol çalışması gerçekleştireceğiz” dedi.

“İLÇEMİZİ HAK ETTİĞİ KONFORA ULAŞTIRACAĞIZ”

İlçe merkezinde alt yapısı tamamlanan bölgelerde 18.5 kilometre sıcak asfalt çalışmasının yapılacağını Ata Caddesi’nin de bu caddelerden biri olduğunu belirten Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar “Bu yıl itibariyle imarlı alanlarda doğal gaz ve alt yapı çalışmalarının bittiği bölgelerde yaklaşık 18.5 km sıcak asfalt çalışması gerçekleştirilecek. Yapılacak çalışmalarla Fatsa’nın alt yapı sorunları da büyük ölçüde hallolmuş olacak. Büyükşehirle koordineli olarak ilçemizi hak ettiği konfora ulaştıracağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e Fatsa halkımız adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Önceki Haber

ÇOBAN FASULYELERİ TOPRAKLA BULUŞTURULDU

Sonraki Haber

REKTÖR AKDOĞAN AÇIKLAMALARDA BULUNDU