BAKANLIKTAN ASKER UĞURLAMASI UYARISI

BAKANLIKTAN ASKER UĞURLAMASI UYARISI

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğini, asker uğurlaması konusunda bir kez daha uyardı.
İçişleri Bakanlığı, valiliklere gönderdiği yazıda, Türkiye’nin salgınla mücadelesinde gelinen nokta itibarıyla kontrollü sosyal hayata geçtiğini, ancak virüse ilişkin tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

“21 Mart’taki genelge hala yürürlükte”

Salgın riskinin halen devam ettiğine işaret edilen yazıda, yeni dönemde de maske, mesafe ve hijyen kurallarının hayati önem taşıdığı vurgulandı. Bakanlık yazısında, salgınla mücadelede tüm kesimlerin tedbiri elden bırakmaması gerektiğine dikkat çekerek, özellikle toplu olarak gerçekleştirilen faaliyetlerin salgını riskini artıracağı, bu tür faaliyetlerin hala kısıtlama kapsamında olduğu belirtildi.

Bakanlık son günlerde kamuoyuna yansıyan asker uğurlamaları görüntüleri nedeniyle kamuoyunda sanki bu konudaki kısıtlamanın kalktığı algısının oluştuğuna değinerek, 21 Mart tarihinde ülke genelindeki valiliklere gönderilen asker uğurlaması ile ilgili genelgenin hala yürürlükte olduğunu hatırlattı. Söz konusu genelge ile askere gidecek olan vatandaşlar için toplu olarak askere uğurlama törenlerinin geçici süreliğine kısıtlandığı ve yasaklandığı anımsatıldı.

Önceki Haber

EMEKLİNİN MAAŞI TES İLE ARTACAK

Sonraki Haber

ÇAMBAŞI YAYLASI’NDA BİNA CEPHELERİ YENİLENİYOR