BÜLENT ŞİŞMAN, “YAMAÇ PARAŞÜTÜNE İLGİYİ ARTIRACAĞIZ”

BÜLENT ŞİŞMAN, “YAMAÇ PARAŞÜTÜNE İLGİYİ ARTIRACAĞIZ”

Ordu’nun en önemli turizm cazibe merkezi Boztepe’de, adrenalin tutkunlarının gözdesi olan yamaç paraşütü uçuşlarına yeniden başlandı.

Kentin seyir terası konumundaki 530 rakımlı Boztepe’de gerçekleştirilen yamaç paraşütü uçuşlarına tüm dünyada etkili olan Covid-19 salgını nedeniyle ara verilmişti. Alınan güvenlik tedbirleri sonrası uçuşlara tekrar açılan parkurun ilk deneme uçuşunu ise Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman ve Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz gerçekleştirdi.

“PARKUR ALANI DAHA MODERN HALE GETİRİLECEK”

Amaçlarının Ordu’nun turizmine ve tanıtımına katkı sunmak olduğuna dikkat çeken Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, “Ordu’nun önemli turizm noktalarından birisi olan Boztepe’de yamaç paraşütü uçuşları Covid-19 Virüsüne karşı alınan tedbirlerin ardından tekrar başladı. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de ilimizde bu sporun daha da geniş kitleler tarafından yapılması için çalışma yapacağız. İlk iş olarak deforme olmuş ve ilimize yakışmayan pist alanında yenileme çalışması başlattık. Toplamda 250 metrekare olan pist alanını sil baştan daha modern hale getireceğiz. Bunun haricinde zemin üstüne doğal doku ile uyumlu yeşil kauçuk kaplama yapacağız. 10 gün içerisinde tamamlamayı hedeflediğimiz bu çalışma ile yerli ve yabancı turistlerimize daha iyi hizmet ederek ilimize yakışır bir alanın kazandırılmasını sağlayacağız” dedi.

Önceki Haber

EN TATLI NİKÂH

Sonraki Haber

SAKARYA’DA BİR PATLAMA DAHA