ADIGÜZEL: “KİMİN FINDIĞI SAVUNDUĞUNU GÖRECEĞİZ”

ADIGÜZEL: “KİMİN FINDIĞI SAVUNDUĞUNU GÖRECEĞİZ”

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel fındığı meclise getiriyor. CHP Grubu adına verdiği araştırma önergesi ile fındık üreticisinin sorunlarının gündeme alınmasını isteyen Adıgüzel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu Fındıkta bir samimiyet testi. Kim üreticinin yanında? Kimler kimlerle beraber? Akkoyun kara koyun her şey Cuma günü belli olacak.

Bugüne kadar fındıkla ilgili AKP vekiller bir şeyler söyledi. MHP vekili fındıkta FETÖ’cülerin oyun oynadığını söyledi. Biz fındıkta yabancı kartelle beraber yerli işbirlikçilerin oyun oynadığını ve fındıkta mafya olduğu söyledik.

İşte şimdi fırsat herkes iddiaları ortaya koysun. Gelin fındık konusunu hep beraber çözelim.

Cuma günü bakalım siyasette söylemlerle eylemler aynı olacak mı? Sahada konuşulanlarla Meclisteki tercihler aynı olacak mı? Araştırma önergemizde parmaklar hangi yönde kalkacak göreceğiz.

Üreticinin yanında mı kalkacak yoksa kartelin yanında mı?

Fındıkta fiyat konusunu Meclis olarak araştırmamız gerekiyor. Nasıl oluyor da TMO’nun 24 TL’den satışına 400 bin ton talep varken, yani 24 TL’den 400 bin tonluk alıcı varken günler içerisinde 19 TL’ye düşüyor, düşürülüyor? Hangi kirli eller, hangi vatan hainleri 19 TL’ye düşürüyor.

Milli ürünümüz fındığı kurtarmak için tüm siyasileri yarınki önergemize destek olmaya çağırıyorum.

Tekrar ediyorum Cuma günü fındıkta samimiyet testidir.”

Önceki Haber

BAŞKAN TÖREN: “ORDUDA BİR İLKİ DAHA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Sonraki Haber

BAŞKAN GÜLER: ÖNÜMÜZDEKİ İKİ YIL İÇİNDE KURAKLIK OLABİLİR