Vali Sonel, Doğal Güzelliği Bozan Çirkinliğin Giderilmesini Sağladı

Vali Sonel, Doğal Güzelliği Bozan Çirkinliğin Giderilmesini Sağladı

Vali Tuncay Sonel, 7 Temmuz 2020 Salı günü gerçekleştirdiği Mesudiye ilçe ziyareti programı kapsamında, Yeşilçit mahallesi sınırları içinde yer alan Ulugöl Yaylasına giderek, burada doğal güzelliği ve içinde yaşayan sarı sazan balıkları ile görenleri büyüleyen Ulugöl’ü gezip, incelemelerde bulunmuştu.

Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip olan Ulugöl’ün etrafına dikilen elektrik direklerinin ve tellerin, görüntü kirliliği oluşturduğunu gören Vali Tuncay Sonel, göl etrafındaki bu çirkinliğin giderileceğini söylemişti.

Dün yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuyu gündeme getiren Vali Sonel, Yedaş Ordu İl Koordinatörü Selma Mckerra’dan göl etrafında bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan elektrik direkleri ve tellerin kaldırılmasını istedi.

Vali Tuncay Sonel’in isteği üzerine Yedaş ekipleri bugün Mesudiye Ulugöl Yaylasına giderek, golün etrafında bulunan elektrik direklerini ve telleri kaldırdı ve göl etrafındaki görüntü kirliliğini giderdi.

Vali Tuncay Sonel, Mesudiye Ulugöl Yaylasındaki göl etrafındaki elektrik direklerini ve telleri kaldırarak, görüntü kirliliğini giderilmesini sağlayan Yedaş Ordu İl Koordinatörü Selma Mckerra’ya teşekkür etti.

Önceki Haber

ALTINORDU BELEDİYESİ TARİHİ MİRASA SAHİP ÇIKIYOR

Sonraki Haber

ORDU DENİZİ İLE BARIŞTI