‘SAKİN ŞEHİR’E TURİZM DOPİNGİ

‘SAKİN ŞEHİR’E TURİZM DOPİNGİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi, “sakin şehir” unvanlı Perşembe ilçesindeki turizm yatırımlarını sürdürüyor. Hoynat Adası ve çevresinde, peyzaj ve seyir alanı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir ekipleri, anayol ile seyir terası arasında kalan bölümü de sıcak asfaltla buluşturdu.

Eşsiz güzellikteki kumsalları, Yason Burnu Yarımadası ve Kilisesi ile Tepeli Karabatakların Türkiye’de yuva yaptığı tek yer olarak bilinen Hoynat Adası’nı içinde barındıran Perşembe ilçesindeki turizm yatırımları sürüyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi Hoynat Adası çevresini turizme açmak için başlattığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Adanın cazibesini artırmak üzere peyzaj ve seyir alanı projesini hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yerli ve yabancı turistlerin otopark sorununu çözmek ve anayolla seyir terası arasında kalan bölümü toz ve çamurdan kurtarmak için sıcak asfalt çalışması başlattı.

ŞİŞMAN: “ORDU TURİZMİNE HAYIRLI OLSUN”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, beraberinde Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan ile birlikte, Hoynat Adası çevresinde incelemelerde bulundu. Sıcak asfalt çalışmasıyla birlikte Hoynat etrafındaki çalışmaların tamamlandığını belirten Şişman, “Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla, “kuş cenneti” olarak da bilinen Hoynat’ın karşısına ziyaretçiler için seyir noktası oluşturmak üzere peyzaj projesini hizmete sunmuştuk. Şimdi ise alanda araç güvenliğini oluşturabilmek adına binek araçlar ve tur otobüsleri için anayolla seyir terası arasında kalan kısmı sıcak asfalta kavuşturduk. İlçe turizmine hayırlı olsun” dedi.

Önceki Haber

DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

Sonraki Haber

FINDIK YEVMİYE VE DİĞER ÜCRETLERİ BELLİ OLDU