VALİ SONEL, BAYRAM GÜNÜ DE ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMADI

Ordu’da göreve başladığı günden itibaren şehit ailelerini ve toplumun dezavantajlı kesimini her fırsatta ziyaret eden ve onların yanında olan Vali Tuncay Sonel, Kurban Bayramı’nın ilk günü 6 şehit ailesini evinde ziyaret etti.

Beraberinde, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Aile çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık ile birlikte şehit ailelerini ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, ziyaret programına ilk olarak, 05.09.2012 tarihinde Afyonkarahisar’da meydana gelen cephanelik patlamasında şehit düşen Uzman Çavuş Cüneyt Akkuş’un, Altınordu ilçesi Gökömer mahallesinde oturan annesi Türkan ve babası Hasan Akkuş’u ziyaret ederek başladı.

Şehit ailesinin bayramını kutlayan Vali Tuncay Sonel, “Acınızı paylaşıyoruz. Şehitlik, Yüce Dinimizde en yüksek mertebe. Sizin evladınız da bu aziz vatan için şehadet şerbetini içerek o âli makama erişti. Rabbim, sizleri de cennetinde şehidimizle buluştursun inşallah” diyerek, ailenin acısını da paylaştı.

Şehit Uzman Çavuş Cüneyt Akkuş’un babası Hasan Akkuş da bayram günü yapılan ziyaretin kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiğini ifade ederek, “Bizler acılıyız ama bir o kadar da gururluyuz. Bu vatan uğruna evladını şehit vermiş bir anne-baba olarak gururluyuz. Rabbim, devletimize, milletimize zeval vermesin” dedi.

Ziyarette, Kur’an-ı Kerim okunarak ve dua edilerek şehidimiz rahmetle yad edildi.

Vali Tuncay Sonel ve beraberindeki heyet, Şehit Uzman Çavuş Cüneyt Akkuş’un Altınordu ilçesi Durugöl mahallesinde oturan eşi Songül, çocukları Hasan Mert ve Enver Efe’yi de evlerinde ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. Şehit ailesinin bir ihtiyacı olup olmadığını soran Vali Sonel, şehidimizin çocuklarının eğitim durumları hakkında da bilgi aldı.

Daha sonra sırasıyla, 30.05.1986 tarihinde Denizli’nin Sarayköy ilçesinde emniyet ve asayiş görevini yürütürken açılan ateş sonucu şehit düşen J. Astsb. Kd. Üçvş. Hasan Tarakçı’nın, 08.08.2010 tarihinde Mardin’in Kovanlı Köyünde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen J. Uzm. Çvş. Zeki İnan’ın, 16.03.2012 tarihinde Türkiye’nin NATO misyonu çerçevesinde Afganistan’ın başkenti Kabil’de içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu şehit düşen Hv. İkm. Ütğm. Okan Melikoğlu’nun, 17.01.2018 tarihinde Eskişehir 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığından planlı eğitim uçuşu için havalanan CASA tipi askeri nakliye uçağının Isparta’nın Yalvaç ilçesinde düşmesi sonucu şehit düşen Hv. Plt. Yzb. Ali Şahin Odabaşı’nın, ailelerini ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, şehit ailelerinin bayramını kutladı. Şehitlerimizin ruhuna ithafen Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Şehit ailelerinin çocukları ile de yakından ilgilenen Vali Tuncay Sonel, onlara çeşitli hediyeler vererek, mutlu olmalarını sağladı.

Yol Kontrolünde Görev Yapan Güvenlik Görevlilerini Ziyaret Etti

Vali Tuncay Sonel, şehit aileleri ziyaret programı esnasında yol güzergahında bulunan Eskipazar ve Güzelyalı mahallelerindeki yol kontrol noktalarında görev yapan polis ve jandarma görevlilerini de ziyaret ederek, bayramlarını kutladı.

Önceki Haber

OSKEM’LE 64 KİŞİ YAŞAMA TUTUNDU

Sonraki Haber

ŞEHİT AİLELERİ UNUTULMADI