DAĞLAR DİZE GELDİ!

DAĞLAR DİZE GELDİ!

Ordu’yu, Tokat’a bağlayacak en kısa yollardan biri olan ve halen tehlikeli virajlarla dolu Aybastı ilçesine bağlı, Zaferimilli, Uzundere mahalleleri grup yolunda çalışmalar sürüyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Karadeniz’in dik dağ ve yamaçlarında, bütün zor şartlara rağmen adeta Ferhat misali dağları delerek vatandaşlara konforlu bir ulaşımın kapılarını aralıyor.

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun il olan Ordu’da, sürücülerin korkulu rüyası olan güzergahlar engel olmaktan çıkıyor. Karadeniz’in sarp arazilerinin bulunduğu bölgelerde, vatandaşları güvenli ve konforlu yollara kavuşturmak için büyük bir mücadele örneği sergileyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Ferhat misali dağları dize getiriyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Aybastı ilçesini, Zaferimilli ve Uzundere mahalleleri grup yolu üzerinden Tokat’a bağlayan, 13 kilometre uzunluğundaki güzergahta genişletme çalışması başlattı. Dik dağ ve kayalıklarla dolu yamaçlarda çalışmalarını sürdüren ekipler, iş makineleriyle geçit vermeyen yolları aşmak için 3 ton dinamit kullandı.

3 TON DİNAMİT KULLANILDI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Aybastı ilçesinin en zorlu etaplarından biri olan Zaferimilli ve Uzundere Mahalleleri grup yolunda çalışmaların devam ettiğini söyledi. Bölgenin sarp kayalıklarla dolu olduğunu dile getiren Başkan Güler, “İş makinalarının genişletme yapamadığı arazinin geçit vermediği bir güzergah burası. Ayrıca çok dar ve tehlikeli virajların olduğu, kazaların yoğun yaşandığı bir yoldu. Toplam 13 kilometre uzunluğundaki yolun 1.5 kilometrelik kısmını, iş makineleriyle geçemeyince, tam 3 ton dinamit kullandık. Ekiplerimiz, adeta tereyağdan kıl çeker gibi, patlatma işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirerek, genişletme çalışmasını tamamladılar” dedi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, patlatma ve genişletme çalışmalarının ardından, yolun yeniden asfalta kavuşturulacağını sözlerine ekledi.

Önceki Haber

BAKAN PEKCAN, TEMMUZ AYI VERİLERİNİ AÇIKLADI

Sonraki Haber

TURLAR BAŞLADI