ALTINORDU BELEDİYE MECLİSİ AĞUSTOS AYI TOPLANTISI YAPILDI

BAŞKAN TÖREN: “BİZ GÜNÜ KURTARMIYORUZ, GÜÇLÜ BİR ALTINORDU İÇİN GELECEĞE KALICI ESERLER BIRAKMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ”

ALTINORDU BELEDİYE MECLİSİ AĞUSTOS AYI TOPLANTISI YAPILDI

Altınordu Belediye Meclisi, Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısını gerçekleştirdi.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN’in başkanlığında yapılan Altınordu Belediyesi Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantısına meclis üyelerinin yanı sıra, basın mensupları da katıldı.

Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantısı, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN’in konuşması ile başladı. Başkan TÖREN; konuşmasına meclis üyelerinin ve Altınordu’luların Kurban Bayramı’nı tebrik ederek oturumu açtı.

BAŞKAN TÖREN: “HEMŞEHRİLERİMİZİ HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMADIK, BUNDAN SONRA DA BIRAKMAYACAĞIZ”

Altınordu Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları değerlendiren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN, ilk olarak aralıksız devam eden pandemi çalışmalarına değindi. Her zaman vatandaşın yanında olmayı sürdürdüklerini ve hijyen çalışmalarına da devam ettiklerini ifade eden Başkan Tören, “Bilindiği üzere pandemi süreci devam ediyor. Bizlerde her koşulda hemşehrilerimizin yanında yer alabilmek ve onları yalnız bırakmamak adına gayretlerimizi sürdürüyoruz.

Pandemide olası yeni bir dalga için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Toplu yaşam alanları, toplu taşıma araçları gibi halkımızın ortak kullanımına açık olan her alanda dezenfeksiyon ve hijyen çalışmalarımızı yeniden başlatmak üzere hazırlıklarımız tamamlanmış durumdadır” dedi.

“HEMŞEHRİLERİMİZLE ARAMIZA FİZİKSEL MESAFE KOYSAK DA GÖNÜLLERİMİZ ARASINDA ASLA MESAFE YOK”

Maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde mahalle ziyaretlerine önem verdiğini ifade eden Başkan TÖREN, “Mart ayından bu tarafa Koronavirüs pandemisi nedeniyle zorlu bir süreçten geçiyoruz. Ancak bu süreçte de biz hemşehrilerimizle aramıza pandemi tedbirleri gereği fiziksel mesafe koysak da gönüllerimiz arasına asla mesafe koymadık. Bu süreçte de pandemi tedbirlerine uygun davranarak her fırsatta hemşehrilerimizle bir araya gelmeye onların istek ve taleplerini dinlemeye sorunlarına çözüm üretmeye devam ettik.

Bu kapsamda 25 mahallemizi ziyaret ederek, belediyemizin çalışmalarını yerinde inceledik. Halkımızın; belediyemiz, büyükşehir belediyemiz ve diğer ilgili kurum, kuruluşlarımızdan olan beklenti, istek ve taleplerini yerinde bizzat kendilerinden dinleme imkânı bulduk. Varlık sebebimiz olan değerli hemşehrilerimizle buluşmaya devam edeceğiz.

“KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ ALTINORDU”

Pandemi sürecinin sosyal ve kültürel hayata etkilerini azaltmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade eden ve Altınordu Belediyesi tarafından uygulamaya konulan projeleri anlatan Başkan TÖREN, şu ifadelere yer verdi:

“Altınordu Belediyesi olarak geçtiğimiz günlerde hemşehrilerimize ve şehrimize çok farklı, yenilikçi bir tat yaşattık. Şehrimizde almış olduğumuz tedbirler ve uyulması gereken sosyal izolasyon günlerinin ardından yeni normal hayata güzel keyifli bir yaz etkinliği ile merhaba demek istedik.

Gerçekleştirdiğimiz “Açık Hava Arabalı Sinema” etkinliğimiz ile toplum nezdinde ve sinemaseverler nezdinde ilgi görmüş, beğeni bulmuş, sinema tarihinin unutulmazları arasında yerini almış birçok filmin gösterimi ile binlerce hemşehrimizin araçlarıyla ailece geldikleri unutulmaz nostalji dolu akşamlar yaşamasını sağladık.

MİLLİLEŞME HAMLEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ

‘Bütün şehir eşit hizmet’ anlayışı ile merkezde ve dış mahallelerde aralıksız sürdürdüğümüz çalışmaları, araç parkını genişleterek daha düşük maliyetle devam ettiriyoruz. 92 mahalleye hizmet etme yolunda kararlı adımlarımızı güçlendirecek bir hamle olarak; 1 çöp kamyonu ve 1 arazözü daha belediyemizin araç parkına kattık. Bütün bunların yanında 15 gün içerisinde yine Belediyemiz araç filosuna 2 adet vakumlu yol süpürme aracını da dahil etmiş olacağız.

E- MUHTAR PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİK

Öte yandan muhtarlarımızın işlerini kolaylaştırmak amacıyla Altınordu’muzda Yeni nesil belediyecilik örneği olan ‘E-MUHTAR’ projesini hayata geçirdik. Projemiz kapsamında muhtarlarımıza bilgisayar dağıtımı ve kurulumunu sürdürüyoruz.

SU SIKINTISI YAŞAYAN MAHALLELERİMİZE SU TAKVİYESİ YAPIYORUZ

Fındık hasadının yaşandığı bu günlerde ayrıca vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için ihtiyaç duyulan ve talep eden tüm mahallelerimize tankerlerle temiz su takviyesi yapmaya da devam ediyoruz.

ŞEHİT YAKINI, GAZİ VE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA HASSASİYET GÖSTERİYORUZ

Klasik belediyecilik hizmetlerimiz kapsamında alt yapı ve üst yapıda çalışmalarımıza hız verdik. Çalışmalarımızla şehit yakınlarımıza, gazilerimize ve engelli vatandaşlarımız ile ilgili olarak duyarlılığımızı ve hassasiyetimizi sürekli diri tutup arttırıyoruz.

Bu kapsamda YİKOB ile iş birliği yaparak ulaşımlarının konfora dönüşmesi için talepleri doğrultusunda birçok mahallemiz de beton yol çalışması gerçekleştirdik. Bu yöndeki talepleri karşılamak üzere çalışmalarımızı da sürdürüyoruz.”

“ALTINORDU’MUZU MARKA BİR ŞEHİR YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Hayata geçirilecek olan projeler hakkında bilgiler veren Başkan TÖREN, “Biz, 7 temel prensip üzerinde çalışıyoruz. Planlama, verimlilik hesap verebilirlik, şeffaflık, katılımcılık, sorun çözücülük ve adalet.

Biz günü kurtarmıyoruz, güçlü bir Altınordu için geleceğe kalıcı eserler bırakıyoruz. Tüm birikim ve vizyonumuzu bunun için kullanıyoruz. Bu doğrultuda projeler gerçekleştiriyoruz. Bugün olduğu gibi çağdaş projelerimizi planlı aralıklarla hayata geçiriyoruz, günü geldiğinde vaatlerimizi somutlaştırıyoruz.

Üretimden istihdama, yeni sektörel merkezler oluşturmaktan kadın kooperatiflerine kadar her alanda şehrimizi daha ileriye taşıyacak model, yarışan şehirlerle rekabet eden marka bir şehir yapmak için çalışıyoruz. Altın Tarlam’da girişimlere başladık, Karadeniz’in en büyüğü olacak olan Kadın Kooperatifi kurulmasında son aşamaya geldik. Şehrimizin nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak, işsizlerin yetenek ve becerilerine göre başarılı ve mutlu olacakları alanda kendilerini geliştirmeleri amacıyla Mükemmeliyet Merkezi’miz için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Model ve marka şehir Altınordu’ya yakışacak ‘Altınordu Belediyesi Oto Galericiler Sitesi için çalışmalara start verdik.

ALBEL Küçük Sanayi Sitesi tamamlayarak bu ay içerisinde dükkanları kiralanarak işletmeye açılmasını sağlayacağız.

Engelli çocuklarımıza eğitim ve rehabilitasyon hizmet verecek olan Engelsiz Yaşam Merkezini kuruyoruz. “Kitap okumayan meydan da okuyamaz” sözünden hareketle adı gibi uyamayan 24 saat hizmet verecek ‘Uyumayan Kütüphane’ için gün sayıyoruz.

Üniversite öğrencilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak bir hizmeti daha hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimiz için hazırladığımız ‘Çamaşırhane’ çalışmalarımızda son aşamaya geldik” açıklamasında bulundu.

“BİRÇOK PROJENİN 19 EYLÜL’DE HİZMETE AÇILMASI İÇİN HAZIRLIK YAPIYORUZ”

Hazırlıkları tamamlanan birçok projeyi 19 Eylül’de hayata geçirmeyi planladıklarını aktaran Başkan TÖREN, “Geçmiş dönemlerde yapılan hizmetleri daha da ileri noktalara taşıyarak şehrimize değer katacak ve şehrimizi daha yaşanabilir, modern yaşam standardı yüksek konforlu model ve şehirlerle yarışan marka bir kent yapacak projelerimizle şehrimizin gelecekteki altın yıllarını planlıyoruz. Daha önce hazırlıklarını yaptığımız ve hizmete hazır hale getirdiğimiz toplumsal ve sosyal sorumluluk içeren; Down sendromlu çocuklarımızın çalışacağı sosyal sorumluluk ve farkındalık projesi olan Down Menekşe Kafe’yi, iş arayanları ve işverenleri buluşturacak İŞKUR İstihdam Noktası ve Kariyer Merkezi’ni, Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın tüm belediye hizmetlerinden kolaylıkla faydalanacağı Tek Durak Hizmet Noktası’nı ve Kadın ve Aile Danışma Merkezi projelerimizi 19 Eylül 2020 tarihinde hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

12 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN’in konuşmasının ardından Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısına geçildi. 12 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda ihtisas komisyonlarından gelen raporlar ve müdürlüklerden gelen teklifler oylanarak karara bağlandı.

Ağustos Ayı Olağan Meclis toplantısı yapılan konuşmaların ardından sona ererken Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ise 2 Eylül Çarşamba günü yapılması kararlaştırıldı.

Önceki Haber

ORDU EMNİYETİ TRAFİK KONTROL VE DENETİMLERE KARARLILIKLA DEVAM EDİYOR

Sonraki Haber

GENÇLERİN TALEPLERİ ORDU GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YERİNE GETİRİLDİ