ALTINORDU BELEDİYESİ FINDIK BAHÇESİNDE COVİD-19 DENETİMİ YAPTI

FINDIK BAHÇESİNDE COVİD-19 DENETİMİ

ALTINORDU BELEDİYESİ HASAT SEZONU DOLAYISIYLA DENETİMLERİNİ FINDIK BAHÇELERİNE TAŞIDI

Altınordu Belediyesi koronavirüs pandemisi konusunda toplumsal duyarlılığı arttırmak ve tedbirlere dikkat çekmek amacıyla koronavirüs denetimini fındık bahçelerine taşıdı.

Altınordu Belediyesi pandemi sürecinde şehir genelinde toplumsal sağlığın korunması adına yürüttüğü hijyen, dezenfeksiyon denetim ve farkındalık çalışmalarına bugün bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi Zabıta ekipleri Koronavirüs tedbirlerinin uygulanması amacıyla bölgede fındık hasat sezonunun başlaması ile birlikte fındık bahçelerinde Covid-19 denetimleri gerçekleştirdi.

Altınordu Belediyesi tarafından yapılan uygulama hem fındık üreticilerini hem de vatandaşları memnun etti.

Koronavirüs salgını dolayısıyla hijyen ve denetim çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi ‘Önce insan’ anlayışıyla toplum sağlığının korunmasına büyük önem veriyor. Şehirde kapsamlı bir hijyen seferberliği yürüten Altınordu Belediyesi, tedbirlerin uygulanması amacıyla da denetimleri artırıyor.

Ordu’da fındık hasat sezonunun başlaması ve nüfusun artması ile Covid-19 tedbirlerine uyulması hayati önem taşıyor. Ordu’luların ve mevsimlik tarım işçilerinin hasat sezonu dolayısıyla bahçe de olması Altınordu Belediyesi tarafından yapılan denetimleri fındık bahçesine taşıdı.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN’in talimatlarıyla Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Cihat Demiralp koordinesinde gerçekleştirilen denetimlerde zabıta ekiplerince fındık hasadı yapan işçilere maske dağıtımı yapılarak ateşleri ölçüldü. Ekipler ayrıca işçilere sosyal mesafe uyarısın da bulunurken hijyen kurallarına da riayet edilmesini istedi.

BAŞKAN YARDIMCISI DEMİRALP: “BELEDİYE OLARAK TOPLUM SAĞLIĞININ KORUNMASINA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Altınordu Belediyesi tarafından fındık bahçelerinde yürütülen denetimleri değerlendiren Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Cihat Demiralp, belediye olarak toplum sağlığına büyük önem verdiklerini söyledi. Sadece şehir merkezinde değil insanların toplu bir arada oldukları her alanda denetimlere devam ettiklerini aktaran Demiralp, “Altınordu Belediyesi olarak Koronavirüs denetimlerimize devam ediyoruz. Fındık hasat sezonu olması dolayısıyla denetimlerimizi fındık bahçelerinde sürdürüyoruz. Yaptığımız denetimlerde maske takılmasına, mesafeye ve hijyen koşullarına dikkat edilmesi uyarısında bulunuyoruz. Tüm bunların yanı sıra üreticilerimize ve işçilerimize maske ve hijyen malzemeleri dağıtıyoruz” dedi.

FINDIK ÜRETİCİLERİ VE İŞÇİLER DENETİMLERDEN MEMNUN KALDI

Altınordu Belediyesince gerçekleştirilen denetimleri değerlendiren Çavuşlar Mahalle Muhtarı ve aynı zaman fındık üreticisi olan Yusuf Çağlayan, “Yapılan uygulama gerçekten çok güzel. Bizlerde bahçe de maske ve mesafe kurallarına uyulması amacıyla gerek uyarılarımızı yapıyoruz. Covid-19 ile ilgili mücadele kapsamında denetimleri bahçeye kadar taşıyan Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Doğu ve Güneydoğu illerinden Ordu’ya gelerek fındık hasadı gerçekleştiren işçilerde denetimleri görünce çok şaşırdıklarını belirttiler. Sağlık için bahçelere kadar gelinmesinin önemli olduğunu aktaran işçiler, Altınordu Belediyesi’ne uygulama için teşekkür ettiler.

“SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” DENETİMLERİ DE ARALIKSIZ SÜRÜYOR

İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda 81 ilde eş zamanlı uygulanan denetimler de aralıksız devam ediyor. “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla düzenlenen Covid-19 denetimleri Altınordu Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Akyurt ve İsa Hitaloğlu öncülüğünde zabıta ekiplerinin katılımı ile gerçekleştiriliyor.

Önceki Haber

30 AĞUSTOS’TA TRİATLON RÜZGÂRI ESECEK

Sonraki Haber

KORONAVİRÜS DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR