VALİ SONEL, KURUM ZİYARETLERİNDE BULUNDU

Vali Tuncay Sonel, iade-i ziyaret ve kurum ziyaretleri kapsamında Altınordu Kaymakamlığı, Askerlik Şubesi Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne ziyarette bulundu.

İlk ziyaretini Altınordu Kaymakamlığına gerçekleştiren Vali Tuncay Sonel, burada Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan tarafından karşılandı.

Tekirdağ/Malkara Kaymakamlığından Altınordu Kaymakamlığı görevine atanan Erkan Karahan’a iade-i ziyarette bulunan Vali Sonel, Kaymakam Karahan’la bir süre sohbette bulundu ve yeni görevinin hayırlı olması ve başarı dileğinde bulundu.

Vali Tuncay Sonel, Cumhuriyetin ilk yıllarında Hükümet Konağı olarak kullanılan ve ulu önder Atatürk’ün 19 Eylül 1924 tarihinde gerçekleştirdiği Ordu programında ziyaret ettiği, bir dönem İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü olarak kullanılan ve 2014 yılından bu yana da Altınordu Kaymakamlığı olarak hizmet veren tarihi binada bulunan birimleri gezdi ve birimlerde görev yapan personellerle tanıştı.

Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Vali Tuncay Sonel’e Altınordu Kaymakamlığını ziyaret etmesi dolayısıyla teşekkürlerini sundu.

Vali Tuncay Sonel’in kurum ziyaretleri kapsamında ikinci durağı Ordu Askerlik Şubesi Başkanlığı oldu.

Ordu Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Yarbay Ahmet Meydan’a iade-i ziyarette bulunan Vali Sonel, şube çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı ve Askerlik Şubesinde görev yapan personellerle tanıştı.

Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Yarbay Ahmet Meydan, “Sayın Valimizin Askerlik Şubemizi ziyareti bizleri onurlandırmıştır. Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İade-i ziyaret ve kurum ziyaretleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri tarafından karşılandı.

Polis mangasını selamlayıp, Şeref Defterini imzaladıktan sonra makama geçen Vali Tuncay Sonel, Emniyet Müdürlüğünün çalışmaları, faaliyetleri ve birimleri hakkında bilgi aldı. İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki birimleri de gezen Vali Sonel, birimlerde görev yapan polis memurları ile tanışarak, başarı dileğinde bulundu.

İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Vali Tuncay Sonel’e teşekkürlerini sundu.

“Bizler için Askerimiz, Emniyetimiz ve Jandarmamız çok önemli” diyen Vali Tuncay Sonel, “Ülkemizin ve milletimizin güvenliği, huzuru için çalışan güvenlik güçlerimizin her daim yanındayız. Allah, kahraman güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.

Vali Tuncay Sonel, daha sonra Valilik Hizmet Binasının yanında bulunan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli polis memurlarıyla bir araya geldi ve bir süre sohbet etti.

Önceki Haber

BÜYÜKŞEHİR ÇATALPINAR’A ‘ÜS’ KURDU

Sonraki Haber

HALI SAHALARDA UYULACAK KURALLAR VE TEDBİRLER KARARI ALINDI