KIRSAL MAHALLELERE DEZENFEKTE HİZMETİ

KIRSAL MAHALLELERE DEZENFEKTE HİZMETİ

MAHALLE BAKKALLARI VE KAHVEHANELER DEZENFEKTE EDİLİYOR

Altınordu Belediyesi fındık hasat sezonuna bağlı olarak artan kırsal nüfus dolayısıyla mahallelerde bulunan kahvehaneler ve bakkallarda dezenfekte çalışması başlattı.

Altınordu Belediyesi COVİD-19 salgınının yayılımını azaltmak ve vatandaşları Koronavirüs pandemisinden korumak adına başlattığı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bir yandan şehir genelinde toplum sağlığının korunması adına yoğun bir hijyen ve dezenfeksiyon çalışması yürüten Altınordu Belediyesi bir yandan da farkındalık ve denetim çalışmalarına devam ediyor.

BİRÇOK İŞLETME DEZENFEKTE EDİLİYOR

Hastaneler, eczaneler, aile sağlığı hekimlikleri, kamu kurum ve kuruluşları toplu taşıma dolmuşları, ticari taksilerden dolmuş duraklarına ve banka ATM’lerine varıncaya kadar şehir merkezinden kırsal mahallelere vatandaşların temas ettiği her alanda dezenfekte çalışmasını kesintisiz sürdüren Altınordu Belediyesi, kırsal mahallelerde dezenfekte çalışmasına ağırlık verdi.

Fındık hasat sezonu nedeniyle gurbetten doğdukları topraklara gelen vatandaşların koronavirüs pandemisinden korunmaları sağlık ve huzur içerisinde fındık hasatlarını yapabilmeleri, sevdikleriyle sağlıklı ve mutlu zamanlar geçirmeleri adına kırsal mahallelerde yaşanan nüfus yoğunluğunu da dikkate alarak mahalle bakkalları, kahvehaneler ve ibadethaneler gibi ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışması başlattı. Bakkallar ve kahvehanelerde vatandaşların temas etmesi muhtemel her köşe Altınordu Belediyesi ekiplerince özenle dezenfekte edilerek steril hale getiriliyor. Çalışmayla kırsalda fındık hasadı yapan üreticilerin, gurbetçilerin ve fındık hasadında çalışan emekçilerin sağlığının korunması amaçlanıyor.

VATANDAŞLAR MAHALLELERİNE GİDEN HİZMETTEN MEMNUN

Mahallelerde yapılan dezenfekte çalışmalarını değerlendiren vatandaşlar dezenfekte hizmetinin mahallerine gelmesi dolayısıyla sevinç yaşıyor. İl dışından fazla sayıda gurbetçinin geldiğini ve dezenfekte çalışmasının ihtiyaç olduğunu ifade eden vatandaşlar çalışma dolayısıyla Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN’e teşekkürlerini iletiyor.