ÜNYE İSKELESİ IŞIL IŞIL

ÜNYE İSKELESİ IŞIL IŞIL

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin dokunuşlarıyla yenilenen Ünye İskelesi, ışıklandırılmasıyla geceleri adeta görsel bir şölen sunuyor. İskeleyi ziyaret edenlerin çoğunluğunu ise fotoğraf çektirmeye gelen vatandaşlar oluşturuyor.

Ordu’nun Ünye ilçesinin vitrini ve sembol mekanlarından olan Ünye İskelesi’nde, bakım, onarım, yenileme ve ışıklandırma çalışmalarını tamamladı. Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından, iskeledeki korkuluklar yeniden dizayn edilirken, aydınlatma ve kırık olan zemin taşlarının da iyileştirilmesi yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye’nin yaz sezonunda 500 bini aşkın ziyaretçi ağırladığını ve iskelenin de kentin en hareketli noktalarından biri olduğunu söyledi.

ÜNYE’NİN VİTRİNİ OLARAK NİTELENDİRİLİYOR

Bölgesi’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Ünye ilçesinde, altyapı, yol ve üst yapıya yönelik önemli çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Başkan Güler, “İlçenin çekim merkezlerinden birisi olan Ünye iskelemizi, ilçemize yakışır bir şekilde yeniden tasarladık. İlçenin vitrini konumundaki iskele, artık ihtiyaca cevap veremez bir haldeydi. Korkuluklar paslanmış, zemin kırık taşlarla doluydu. Güzel bir projeyle hepsini yeniledik. Ayrıca iskeleyi yeni bir aydınlatmaya kavuşturarak, geceleri ışık şovlarının olduğu, vatandaşların fotoğraf çektirmek için yoğun bir şekilde kullandığı alana dönüştürdük. Ünye’mize yakışır bir hale getirdiğimiz bu mekan ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Önceki Haber

TMO 2020/21 ALIM DÖNEMİ KABUKLU FINDIK MÜDAHALE ALIM FİYATLARI

Sonraki Haber

ALTIN ÇARŞI İÇİN ÖN TALEPLER VE BAŞVURULAR ALINIYOR