ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ KIRAN’IN NAAŞI, DÜZENLENEN TÖRENLE MEMLEKETİNE UĞURLANDI

Giresun’un Tirebolu ilçesinde dün meydana gelen selde, bulunduğu aracın menfeze düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Onur Kıran, Ordu-Giresun Havalimanı’ndan törenle memleketine uğurlandı.
Şehit Uzman Çavuş Onur Kıran için önce Giresun Bölge Jandarma Komutanlığında tören düzenlendi. Burada düzenlenen törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Giresun Valisi Enver Ünlü, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir ile diğer ilgililer ve askeri personel katıldı.
Şehidin naaşı, daha sonra Ordu-Giresun Havalimanı’na getirildi. Şehit Uzman Çavuş Onur Kıran’ın naaşı, Vali Tuncay Sonel, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir, Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Gazi Demir, Gülyalı Kaymakamı Burhanettin Yavaşi, bazı kurum müdürleri ile askeri personelin katıldığı törenin ardından askeri uçakla memleketi Çanakkale’ye uğurlandı.
Doğankent ilçesinde dün meydana gelen sel dolayısıyla arama kurtarma faaliyetine katılmak için bölgeye hareket eden Kıran ve 4 jandarma personelinin daha içerisinde bulunduğu araç, Tirebolu-Doğankent yolunun 12. kilometresinde menfezin çökmesi sonucu dereye düşmüştü.
Çalışmalar sonucunda Kıran’ın naaşına ulaşılmıştı. Yürütülen arama çalışmaları sonucu bugün akşam saatlerinde Çamaş ilçe nüfusumuza kayıtlı Uzman Çavuş Erdem Çıtır’ın da naaşına ulaşıldı.

Önceki Haber

KUVVETLİ YAĞIŞ SONRASI BÜYÜKŞEHİR YOĞUN MESAİDE

Sonraki Haber

BAŞKAN GÜLER ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYOR