AKKUŞ ÇAYIRALAN MAHALLESİNDE ESKİKÖY VE BELALAN MEVKİLERİ HARİÇ KARANTİNA SONA ERDİ

İlimiz Hıfzıssıhha Meclisi 24.08.2020 tarihinde saat 14:00’da Ordu Valisi Tuncay SONEL Başkanlığı’nda toplanmış olup, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 11/c maddesi, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 27. ve 72. maddeleri uyarınca aşağıdaki kararları almıştır.

ALINAN KARARLAR

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir. Covid-19 salgınında en temel risk unsuru virüsün bulaşıcılığının yüksek/hızlı olması nedeniyle vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu mekanlar/alanlardır.

Devletimiz tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması başta olmak üzere tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmaktadır.

Yaşanan salgının biran önce engellenmesi, vatandaşlarımızın sağlık güvenliğinin korunması amacıyla; Akkuş İlçesi Çayıralan Mahallesi ile ilgili uyulması gereken kurallara ilişkin olarak aşağıda belirtilen kararların alınması gerekli görülmüştür.

Bu kapsamda;

1- Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; 02.08.2020 tarihli İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 121 nolu Kararında, Ordu İli Akkuş İlçesi Çayıralan Mahallesi için 03.08.2020 tarihinden itibaren karantina kararı alınmıştır. Çayıralan Mahallesinde; Eskiköy ve Belalan Mevkileri haricinde, karantina tarihinden itibaren 14 gün geçmesi ve son görülen vakanın üzerinden 14 günden fazla süre geçmesi nedeniyle, alınan karantina kararının yukarıda verilen mevkiler haricinde Çayıralan Mahallesinde 24.08.2020 Pazartesi günü 24.00’dan itibaren sonlandırılmasına,

Yukarıda belirtilen çerçevede, çalışmaların/tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine,

Oy birliği ile karar verilmiştir.

Önceki Haber

ALTINORDU BELEDİYESİ EKİPLERİ 192 NOKTAYA MÜDAHALE ETTİ

Sonraki Haber

COVİD-19’U ÇOCUKLARA ANLATMANIN 6 YOLU!