DENETİMLER DEVAM EDİYOR

DENETİMLER DEVAM EDİYOR

Ordu Valiliğimiz ve Ordu Büyükşehir Belediyemiz Korona Virüs salgını ile mücadele kapsamında denetim gerçekleştirmeye devam ediyor.
Valimiz Tuncay Sonel ve Başkan Vekilimiz Celal Tezcan Altınordu ilçesinde yaya trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerde denetim yaptı. Denetim ekiplerimiz ve Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerimizin katılımıyla yapılan kontrollerde vatandaşlara maske dağıtılıp, ateş ölçümleri yapıldı. Aynı zamanda ekiplerimiz maske, mesafe ve hijyen kuralları konusunda uyarılarda bulundu.

“ÜLKEMİZ OLARAK ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ilgili kurumlarla birlikte denetimlerin yapıldığını belirten Ordu Valimiz Tuncay Sonel, “Dünyada ve ülkemizde Covid-19 ile mücadelemiz devam ediyor. Şehrimizde hem Sağlık Bakanlığımızın hem de İçişleri Bakanlığımızın genelgeleri doğrultusunda Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ve ilgili kurumlarımızla birlikte denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda Ordu’muzun üç ayrı yerinde stantlar oluşturduk. Vatandaşlarımıza maske takmaları, sosyal mesafeye uymaları ve temizliğe dikkat etmeleri hususunda ekiplerimiz uyarılarda bulunuyor. Maskesi olmayana maske dağıtımı yapıyoruz. Tüm vatandaşlarımız maskelerini düzgün kullansınlar. Mesafeye uysunlar ve temizliklerine dikkat etsinler. İnşallah kurallara uyduğumuzda ülkemiz olarak bunun üstesinden geleceğiz” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZA DÜŞEN GÖREV KURALLARA UYMAK”

Vatandaşların en fazla kullandığı noktalarda denetimler yapıldığını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Celal Tezcan, “Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz olarak il genelinde denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bugün de vatandaşlarımızın en fazla kullandığı noktalarda denetimler yaptık. Maskesi olmayanlara maske dağıttık, ateş ölçümleri yaptık.

Vatandaşlarımıza sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı konusunda uyarılarda bulunduk. Biz denetimlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza düşen görev kurallara bizzat uymak olacak. Kurallara uyulduğu takdirde el birliğiyle virüsü yeneceğiz” şeklinde konuştu.

Önceki Haber

GÜRER; YERLİ ÇİFTÇİYE TABAN FİYAT 1650 TL İTHAL BUĞDAY 2450 TL

Sonraki Haber

ORDU İL JANDARMA EKİPLERİ 25 AĞUSTOS 2020 TARİHİNDE OPERASYON YAPTI