KABATAŞ ECELİ MAHALLESİ İÇİN ALINAN KARANTİNA KARARI SONA ERDİ

Karar Tarihi: 28/08/2020

Karar No: 140

İlimiz Hıfzıssıhha Meclisi 28.08.2020 tarihinde saat 15:00’da Ordu Valisi Tuncay SONEL Başkanlığı’nda toplanmış olup, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 11/c maddesi, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 27. ve 72. maddeleri uyarınca aşağıdaki kararları almıştır.

ALINAN KARARLAR

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid­19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir. Covid­19 salgınında en temel risk unsuru virüsün bulaşıcılığının yüksek/hızlı olması nedeniyle vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu mekanlar/alanlardır.

Devletimiz tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması başta olmak üzere tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmaktadır.

Yaşanan salgının biran önce engellenmesi, vatandaşlarımızın sağlık güvenliğinin korunması amacıyla; Kabataş İlçesi Eceli Mahallesi ile ilgili uyulması gereken kurallara ilişkin olarak aşağıda belirtilen kararların alınması gerekli görülmüştür.

Bu kapsamda;

1- Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; 14.08.2020 tarihli İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 132 nolu Kararında, Ordu İli Kabataş İlçesi Eceli Mahallesi Çongara Küme Evleri Mevkiinde yer alan 26, 27 ve 30 No.lu binalar için 15.08.2020 tarihinden itibaren karantina kararı alınmıştır. İlgili binalarda, karantina tarihinden itibaren 14 gün geçmesi ve son görülen vakanın üzerinden 14 günden fazla süre geçmesi nedeniyle, alınan karantina kararının 28.08.2020 Cuma günü 24.00’dan itibaren sonlandırılmasına,

Yukarıda belirtilen çerçevede, çalışmaların/tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine,

Oy birliği ile karar verilmiştir.

Önceki Haber

AKKUŞ ÇAYIRALAN MAHALLESİNDE ALINAN KARANTİNA KARARI KALDIRILDI

Sonraki Haber

UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNİ VERİMLİ GEÇİRMENİN YOLLARI