12 OKULUN SPOR SALONUN BAKIM ONARIMA GİRECEK

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü atölye ekibi tarafından 12 Okulun Spor salonuna bakım onarım çalışması yapılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü ile okullarda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturarak öğrencilerin spor aktivitelerine erişiminin sağlanması, yeteneklerin erken keşfedilmesi ve sporun toplumun tümüne yayılması amaçlanıyor.

Protokol kapsamında okullarda genç ofisler ve tasarım beceri atölyelerinin kurulması, spor faaliyetlerinin güçlendirilmesi, belirlenecek illerde spor yerleşkelerinin açılması hedefleniyor.

Okul Spor Salonları Gençlerin Hizmetine Açılacak.

Bu kapsamda Ordu Valiliği Himayelerinde Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün imzaladıkları protokol kapsamında ortaklaşa belirlenen Fatsa’da Büyükata Ortaokulu, Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi, Dumlupınar İlkokulu, Ilıca Ortaokulu, Ünye’de Mustafa Rakım Anadolu Lisesi, Mehmet Refik Güven Fen Lisesi, Tekkiraz Ortaokulu, Yusuf Bahri Anadolu İmam-Hatip Lisesi, Kumru’da Erçallar Anadolu Lisesi, Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Çamaş Sarıgeriş İlköğretim Okullarına ait spor salonları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atölye ekibi tarafından bakım ve onarımları yapılacak. Salonlar Okul Sporlarının yanı sıra ders saatleri bittikten sonra bütün gençlerin kullanımına açık olacak. Salonlarda basketbol, voleybol, boks, hentbol, badminton, masa tenisi, güreş, judo ve birçok spor dalına ait kurslar ücretsiz olarak açılacak.

Önceki Haber

AKYAZI MESİRE ALANI MODERN HALE GETİRİLDİ

Sonraki Haber

ORDU VALİLİĞİ’DEN PANDEMİ ÇALIŞMALARINA ARAÇ DESTEĞİ