BAŞKAN TÖREN, “SONUCA DEĞİL SORUNA MÜDAHALE EDEN BİR ANLAYIŞLA ÇALIŞIYORUZ”

BAŞKAN TÖREN, “SONUCA DEĞİL SORUNA MÜDAHALE EDEN BİR ANLAYIŞLA ÇALIŞIYORUZ”

Altınordu Belediyesinin 16 aydır şehir genelinde yürüttüğü altyapı çalışmalarını değerlendiren Başkanı Aşkın TÖREN, “İnsanların zarar görmeyeceği, altı da üstü kadar insanı yaşatan bir şehir hedefiyle çalışıyoruz.” dedi.

Geçtiğimiz hafta sonu yaşanan aşırı yağışların afete dönmesiyle yaşanan taşkınlarda kimi ev ve işyerlerine su bastı. Altınordu Belediyesi yağışlar öncesinde aldığı önlemler ve yağış anında yaptığı etkili müdahaleler ile afetin en az zararla atlatılması için sahada büyük bir gayret gösterdi.

SONUCA DEĞİL SORUNLARA MÜDAHALE EDİLİYOR, YILLARIN AKUT SORUNLARINA BİR BİR NEŞTER VURULUYOR

Altınordu Belediyesi Başkan Aşkın TÖREN’in “altı da üstü kadar sağlam ve insanı yaşatan bir şehir” hedefi doğrultusunda yaptığı tespit, planlama ve yatırımlarla yıllıların akut sorunlarına bir bir neşter vuruyor. Şehir genelinde akut hale gelmiş altyapı sorunları yapılan tespitlerin ardından planlama ve yapılan yatırımlarla çözüme kavuşturulmaya devam ediliyor.

Altyapıda önceliğini yağmursuyu hatlarının eski ve kapasitelerinin yetersiz olması sebebiyle taşkın riskinin en fazla yaşandığı mahalleler olarak belirleyen Altınordu Belediyesi ilk olarak Düz Mahalle’nin alt yapısında köklü bir değişim gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarla 40 yıllık mazisi bulunan akut sorun çözüme kavuşturuldu. Bunun yanında Şirinevler Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Karapınar Mahallesi Yeni Sanayi sitesi, Yeni Mahalle eski Sanayi Sitesi başta olmak üzere birçok bölgenin altyapısı modern kullanım ömrü uzun, günün ve uzun yılların ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasiteli yağmur suyu hatlarıyla yenilendi.

BAŞKAN TÖREN, “İNSANLARIN ZARAR GÖRMEYECEĞİ ALTI DA ÜSTÜ KADAR İNSANI YAŞATAN BİR ŞEHRİ İNŞA ETMEK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ”

İklim değişikliklerinin kendini hissettirdiği bu günlerde sıkça yaşanan aşırı yağışlar sonrası Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN, 16 aylık döneminde yapılan altyapı çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“İnsanların zarar görmeyeceği, altı da üstü kadar insanı yaşatan bir şehir hedefiyle çalışıyoruz.” diyen Başkan TÖREN, “afet de olsa taşkın da olsa adı her ne olursa olsun halkımızın, vatandaşlarımızın ve hiç kimsenin zarar görmesi bizim açımızdan kabul edilemez. Yaşadığımız afetin sonuçları bakımından üzüntülüyüz, mahsunuz ancak sorumluluk makamında olan biri olarak bu sorunları devletimizin tüm imkanlarını birleştirerek çözmeye mecburuz. 16 Aylık dönemimizde bu bilinçle çalışıyor, durum tespiti planlama ve yatırımlar yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalarla Düz Mahallede 40 yıllık yağmur suyu sorununa neşter vurduk. Mevcut yağmur suyu boru hatlarının yetersizliği, yıpranmış ve kullanım ömrünü tamamlamış olması sebebiyle çalışma yaptığımız yerlerde altyapıyı sil baştan yeniliyoruz. Ancak yağmur suyu hatları boru çapları belirlenirken bağlantı yapılan ana hattın boru çapları dikkate alınmak zorunda. Artık bazı noktalarda ana hat boru çaplarının yetersizliği ve şehrin yağmur suyunu taşıyamadığı açıktır. Bunun gibi Yeni Mahallede, Şirinevler’de Karşıyaka Mahallemizde, Karapınar Mahallemizde birçok alanın alt yapısını yenileyip tamamladığımız üstyapısıyla birlikte hizmete sunduk.

Yaptığımız çalışmalarda yağmur suyu hatlarının günün ihtiyaçlarına cevap veremeyecek durumda ve kullanım ömrünü tamamladığını gördük. Bu sebeple günü değil geleceği kurtaracak planlamalar yapıyor, yatırımlarımızı da bu çerçevede gerçekleştiriyoruz.

Büyükşehir Belediyemizin son yağışlar sonrası kendi sorumluluk ve yetki alanı içerisinde bulunan dere yatakları ile ilgili ıslah çalışmaları ve yağmur suları hatları ile ilgili yenileme çalışmaları sorunların çözümüne yönelik yürüttüğümüz bu çalışmalara büyük bir değer katacak ve sorunların çözümünde etkili olacaktır.

Dönemimiz içerisinde bu sorunları öngörerek tespitlerimizi yaptık planlamalarımız doğrultusunda yatırımlarımızı yapıyoruz, çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Yürüttüğümüz çalışmalarla hem çevreye duyarlı hem saygılı hem de uyumlu bir şehri ortaya çıkaracağız. Altınordu’muz hak ettiği yere gelecek. Altyapı ve üstyapı sorunlarını çözmüş, çevreye duyarlı doğaya ve insana saygılı modern, standardı yüksek yarışan şehirlerle rekabet eden model ve marka bir şehir hedefiyle canla başla çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Önceki Haber

GÜRGENTEPE’NİN HAYALLERİ GERÇEK OLUYOR

Sonraki Haber

YENİ OTOGAR İÇİN BİR ARAYA GELDİLER