ŞAMPİYON GENÇ BU GÜNÜ YAD ETTİ.

ŞAMPİYON GENÇ BU GÜNÜ YAD ETTİ.

26 yıl önce tarihte bugün Gençler Dünya Boks Şampiyonasında Türkiye 2 altın 1 bronz madalya kazanmıştı.

İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonunda yapılan şampiyonada 75 kilogramda Final maçında Rus rakibi İbragim’i 9-7’lik skor ile mağlup ederek 26 Eylül 1994’te Dünya Gençler Boks Şampiyonu Olan Mustafa Genç adını Türk ve Dünya tarihine altın harflerle yazdırdı.

Ordu Gençlik ve Spor il Müdürü olarak görev yapan Genç 26 yıl önceyi şu sözler ile ifade etti.

“Bugün 17 Eylül . Bundan tam 26 yıl önce Gençler Dünya Boks Şampiyonu oldum. Bugünle onur duyuyorum. Türk Bayrağımız göndere çekildi ve İstiklal Marşımızı okuduk. Tüm Dünya’ya sesimizi duyurmuş olduk. Yıllar önceki duyguları hala yaşıyor olmak; anlatılmaz yaşanır. Bu süreçte bizleri yetiştiren emeğini eksik etmeyen gecesini gündüzünü bizlere ayıran antrenörlerime ve Milli Takım antrenörlerimize birkez daha teşekkür ediyorum. İnşallah bizlerde yaptığımız sportif çalışmalar ile yeni şampiyonlar yetiştireceğiz.

Genç, ” O Gün Ayaklarımızın Yere Basmadığı Bir Gündü.”

1994 Yılı 17 Eylül tarihini duydukça ve hatırladıkça, her İstiklal Marşı’nı duyduğumda, Türk Bayrağımızın dalgalandığını gördükçe tüylerim diken diken oluyor. Hayatımın dönüm noktalarından biriydi. Şampiyon Olmamda katkısı olan Antrenörüm Mustafa Genç’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Önceki Haber

TEKKİRAZ ORTA OKULU SPOR SALONU ONARILDI.

Sonraki Haber

TÜBİTAK ONAYLI BAL İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI