KALİTE BU LABORATUVARDA ORTAYA ÇIKIYOR

KALİTE BU LABORATUVARDA ORTAYA ÇIKIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Büyükşehir Belediyesinin projelerinde kullandığı malzemelerin uluslararası standartlara uygunluğunu ölçmek amacıyla kurduğu ‘Yapı Malzemeleri Laboratuvarı’nda incelemelerde bulundu.

Büyükşehir ve ilçe belediyeleri tarafından kullanılan her türlü asfalt, beton, parke, toprak ve PMT malzemelerinin kalite testini gerçekleştirebilen laboratuvar, teknik şartnameye uygun iş üretilmesini sağlayarak, çalışmaların önünü açıyor. Kurum dışından gelen taleplere de cevap veren laboratuvar yapılan imalatların daha kaliteli ve uzun ömürlü olmasını da sağlıyor.

“BU TESİS OLMAZSA OLMAZIMIZDIR”

Hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla kurulan ve Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Efirli Yerleşkesinde faaliyetlerini sürdüren laboratuvarda incelemelerde bulunan Genel Sekreter Alp, “Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan bu laboratuvar altyapı ve üst yapı işlerinde kullanılan malzemelerin teknik özelliklerini ve kalitelerini bilimsel olarak ölçüyor. Ayrıca bu laboratuvar sayesinde bütün alt ve üst yapı çalışmalarımızın standartları yükseltilirken, olası kamu zararlarının da önüne geçmiş oluyoruz. Standartları yüksek bu tesis, agrega, bitüm, asfalt ve beton olmak üzere 4 ana bölümden oluşturuldu. Bu bölümlerde yaklaşık 150 farklı konuda deney yapılabiliyor. Laboratuvar demirden çimentoya, betondan plastik ürünlere, taştan asfalta kadar birçok malzemeyi test edebiliyor. 19 ilçemizdeki kaliteli hizmetimiz ve standartları yüksek çalışmalarımız için bu tesis olmazsa olmazımızdır” dedi.

Önceki Haber

BÜYÜKŞEHİR’DEN TURİZME DESTEK

Sonraki Haber

Vali Sonel, Covid-19 Tedbirleri Denetimlerini Bugün de Sürdürdü