BÜYÜKŞEHİR ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ

BÜYÜKŞEHİR ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ

BÜYÜKŞEHİR 95 ARAÇ VE İŞ MAKİNESİYLE GÜCÜNE GÜÇ KATTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi yeni alınan 95 adet iş makinesiyle birlikte, Fen İşleri Dairesi, Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi ile OSKİ Genel Müdürlüğü filosunu güçlendirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, toplam 54 milyon lirayı bulan araçların 2,5 yıl içerisinde yapacağı çalışmalarla kendisini amorti edeceğini söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, araç filosuna dahil ettiği 95 yeni iş makinesiyle gücüne güç kattı. Makine parkına ilave olarak alınan yeni araç ve ekipmanlar, düzenlenen törenle hizmete girdi. Altınordu Ayışığı Otoparkı’nda düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Vali Vekili Ekrem Ballı, AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Genel Sekreter Coşkun Alp, AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Milliyetçi Hareket Partisi Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

“ORDU’NUN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYORUZ”

Törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, göreve geldikleri günden bu yana kendi kendine yeten bir büyükşehir olma noktasında önemli adımlar attıklarını belirtti. Başkan Güler, “Biz göreve geldiğimizde, ‘Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu’ sloganıyla hizmete başladık. Düşünerek yeni kaynaklar, yeni hizmet sahaları ve istihdam konusunda sorunları belirledik. Daha sonra üretim aşamasına geçip, asfalt, kaldırım, sözleşmeli tarım, turizm ve üstyapı konularında yeni sahalar açtık. Şimdi ise yarış halinde ilimizin çehresini değiştiriyoruz” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN BELEDİYECİLİK MODELİNİ ORDU’DA UYGULUYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte başladıkları belediyecilik vizyonunu Ordu’da uygulamaya koyduklarını vurgulayan Başkan Güler, “Sayın Cumhurbaşkanımızla 1994 yılında İstanbul’da başlattığımız belediyecilik çalışmalarımızda, insan, kaynak ve para yönetimi başlıklarıyla 3 noktaya önem vermiştik. Ordu’da ihtiyaçlarımızı tespit ederek, insan, para ve kaynak yönetimiyle bunları nasıl yapacağımıza karar verdik. İş makineleriyle ilgili kiralama ve satın alma arasındaki farkları ortaya çıkardık. Bu makinelerin satın alınarak daha ekonomik olduğunu gördük ve mal sahibi olduk” diye konuştu.

“95 ADET İŞ MAKİNESİ VE ASFALT PLENTİ İLİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Yapılan hesaplamalara göre hizmete alınan araçların belediyeye artı bir katma değer sağlayacağını dile getiren Başkan Güler, “İl genelinde yapacağımız çalışmalarla birlikte, 2.5 yılda iş makinelerinin maliyetini çıkarabileceğiz. Bu belediyemiz açısından önemli bir adım. Burada 95 iş makinemiz var. Bir de asfalt plenti aldık. Onu imkan olmadığı için buraya getiremedik. Şimdi yolumuzu kendimiz yapıyoruz. Taş ocaklarını aldık. İhalelerle yapılacak olan asfaltı kendimiz yapıyoruz. Şu an bütün anlaşmalarını yapıyoruz. Bu işlemlerle birlikte müteahhit karı da bize kalacak. İnsan, para ve kaynak yönetimiyle birlikte bu çalışmalardan da üçte bir oranında kar sağlamış olacağız” şeklinde konuştu.

“GÖREVE BAŞLAR BAŞLAMAZ VİTESİ 5’E ATTIK”

İlçelerde başlatılan asfalt ve beton yol seferberliğiyle önemli mesafeler kat ettiklerini söyleyen Başkan Güler, “Kullanacağımız bu makinelerle, başta yol meselesini dönemimizi beklemeden bitireceğiz. Yerel yönetimlerde, birinci yılda birinci vites, ikinci yılda ikinci vites, üçüncü yılda üçüncü vites, dördüncü vites, seçime girerken de beşinci vitese atma gibi bir adet vardır. Bizim öyle bir derdimiz yok. Biz gelir gelmez beşinci vitese attık ve çalışmalarımızı yapıyoruz. Ucuz ve verimli olsun diye de kaynaklarımızı tespit ediyoruz” dedi.

“FUTBOL TABİRİYLE DİREK KALEYE OYNUYORUZ”

Belirli bir plan ve program çerçevesinde hedefe koştuklarını ifade eden Başkan Güler, “Kurduğumuz ekibimiz futbol tabiriyle direk kaleye oynayan bir takım. Kaleden sektiğinde ikinci arkadaşımız direk kaleye vuruyor. Geri pas yapan, yana oynayan bir arkadaşımız yok. Ordu’da hizmetlerin ortaya çıkmasındaki esas olan nokta da bu takım oyunu. Bizde kimseyi ötekileştirme yok. Tüm ilçelerimizle bir bütün halinde üst kimliğimiz Ordu olmak kaydıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

OSKİ’YE 50 ADET YENİ ARAÇ VE İŞ MAKİNESİ KAZANDIRILDI

Hizmete alınan araçlarla ilgili bilgi veren Başkan Güler, “Araç ve iş makinelerinin 50 adeti OSKİ Genel Müdürlüğümüz, 28 adeti Fen İşleri Dairesi 17 adeti ise Parklar ve Yeşil alanlar Dairesi Başkanlığımız bünyesinde hizmet verecek. OSKİ bünyesine, 5 adet vidanjör, 4 adet kuka, 12 m3 ve 8 m3 9 adet damperli kamyon, 1 vinçli araç, 22 tonluk ekskavatör, 2 adet forklift, 2 adet 14 ton lastikli ekskavatör, 16 adet kazıcı yükleyici, 3 adet mini kazıcı yükleyici, 1 adet açık kasa kamyon, 3 adet kayıp kaçak arabası, 2 adet çift kabin kamyonet ve 1 adet yakıt tankeri olmak üzere toplam 50 adet araç ve iş makinesi kazandırdık” şeklinde konuştu.

PARKLAR VE YEŞİL ALANLAR DAİRESİ’NE 17 ARAÇLA TAKVİYE

Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı’na alınan araçlarla ilgili bilgi veren Başkan Güler, “4 adet büyük yol süpürme aracı, 5 adet küçük yol süpürme aracı, 2 adet arazöz, 2 adet çöp kamyonu, 1 adet kazıcı yükleyici ve 3 adet traktör olmak üzere toplam 17 araç ve iş makinesini envanterimize kazandırdık. Bu araçların yaklaşık 4 milyon 500 bin lira tutarındaki 8 adedi hibe ve protokol yöntemleriyle bedelsiz olarak, 3 milyon tutarındaki 9 araç ise kendi öz kaynaklarımızla alındı” dedi.

FEN İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI ARAÇ FİLOSU GÜÇLENDİ

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na alınan 28 araç ve iş makinesiyle ilgili bilgi veren Başkan Güler, “ 3 adet loder, 1 adet toprak, 1 adet yama silindiri, 1 adet TIR, 7 adet greyder, 1 adet agrega yıkama makinesi, 5 adet bekoloder, 1 adet eskavatör, 1 adet lowbed, 4 adet kamyon tuz serici, 2 adet kamyon asfalt robotu ve 1 adet kamyon mıcır serici olmak üzere, toplam 28 aracımızla filomuzu güçlendirdik. İlimize hayırlı olsun” diye sözlerini tamamladı.

MİLLETVEKİLİ YEDİYILDIZ: “BAŞKANIMIZA İNANIYOR, GÜVENİYORUZ”

Törende bir konuşma yapan AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ise “Bu iş makinelerinin hizmete alınmasında başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu araç ve ekipmanlarla birlikte ilimizde kapısına yol ve su gelmeyen ev kalmayacak. Ben bu konuda sayın büyükşehir belediye başkanımıza inanıyor ve güveniyorum. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteğiyle, Bolaman Havzası projesinin de onayı alındı. Tam 300 milyon dolarlık bir proje, Ordu’nun 8, Tokat’ın ise 3 ilçesine hizmet verecek. İnşallah bu büyük proje 2021 yatırım programına alınacak ve yürüyecektir” dedi.

VALİ VEKİLİ BALLI: “GURURLA TAKİP EDİYORUZ”

Ordu Vali Vekili Ekrem Ballı ise “Bu 95 iş makinesini bir araya getirmek ve hizmete 2 çok kolay bir iş değil. Sayın başkanımızın engin devlet tecrübesiyle Ordu’ya kazandırarak hizmete aldı. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu iş makineleri ilimizde ihtiyacını hissettiğimiz altyapı hizmetlerinin iyileştirilmesinde ve giderilmesinde aktif bir rol oynayacaktır. Sayın başkanımız göreve başladığı günden bu yana altyapı konusunda yaptığı çalışmaları gururla takip ediyoruz. Valiliğimizle ve belediyelerimizle birlikte uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından İl Müftüsü İsmail Çiçek, kurdele kesim töreni öncesi sahneye çıkarak dua yaptı. Sonrasında ise protokol üyelerinin katılımıyla birlikte hizmete alınan araçlarla ilgili kurdele kesim töreni düzenlendi.

Önceki Haber

BÜYÜKŞEHİR TEMİZ ÇEVRE İÇİN SAHADA

Sonraki Haber

ODÜ ÖZEL YETENEK SINAVI SONUCU KAYIT İŞLEMLERİ BAŞLADI