BÜYÜKŞEHİR, ARTIK DAHA HIZLI

BÜYÜKŞEHİR, ARTIK DAHA HIZLI

95 ARAÇ VE İŞ MAKİNESİYLE GÜCÜNE GÜÇ KATAN ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÖZEL ŞİRKETLERDEN İŞ MAKİNESİ KİRALAMA VE HİZMET SATIN ALMA SIKINTISINDAN KURTULDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, özel şirketlerden araç kiralamak ve asfalt satın almak gibi durumlardan kurtuldu. Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de ender görülecek nitelikte 95 iş makinesi satın alarak hizmetleri daha etkin, hızlı ve pratik yapmanın önünü açtı.

Yol, ulaşım ve asfalt alanında Fen İşleri Dairesi, içme suyu, kanalizasyon alanında OSKİ ve yeşil alanlarda Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi emrinde kullanılması amacıyla 95 iş makinesini 54 milyon liraya satın alan Ordu Büyükşehir Belediyesi, özel şirketlerden iş makinesi kiralama ve hizmet satın alma sıkıntısından kurtuldu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, alınan araçların belediyeye artı bir katma değer sağlayacağını dile getirdi. Başkan Güler, “Şimdi yolumuzu kendimiz yapıyoruz. Taş ocaklarını aldık. İhalelerle yapılacak olan asfaltı kendimiz yapıyoruz. Bu işlemlerle birlikte müteahhit karı da bize kalacak. İnsan, para ve kaynak yönetimiyle birlikte bu çalışmalardan da üçte bir oranında kar sağlamış olacağız” dedi.

İlçelerde başlatılan asfalt ve beton yol seferberliğiyle önemli mesafeler kat ettiklerini söyleyen Başkan Güler, “Kullanacağımız bu makinelerle, başta yol meselesini dönemimizi beklemeden bitireceğiz. Yerel yönetimlerde, birinci yılda birinci vites, ikinci yılda ikinci vites, üçüncü yılda üçüncü vites, dördüncü vites, seçime girerken de beşinci vitese atma gibi bir adet vardır. Bizim öyle bir derdimiz yok. Biz gelir gelmez beşinci vitese attık ve çalışmalarımızı yapıyoruz. Ucuz ve verimli olsun diye de kaynaklarımızı tespit ediyoruz” dedi.​

Önceki Haber

ÇAMAŞ KANYONUNUN CAZİBESİ ARTIRILACAK

Sonraki Haber

BÜYÜKŞEHİR PANDEMİ SÜRECİNDE VATANDAŞLARIN YANINDA