KONGRELERİMİZ İSTİŞARE KÜLTÜRÜMÜZÜN ZİRVESİDİR 

KONGRELERİMİZ İSTİŞARE KÜLTÜRÜMÜZÜN ZİRVESİDİR

Türkiye Büyük Millet Meclisi, 2 aylık aranın ardından yasama çalışmalarına bugün yeniden başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, özel oturumla toplanacak olan Meclis Genel Kurulu’na hitabından sonra Genel Kurul çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek.

Diğer taraftan Ordu’da, 12 Eylül itibariyle Gülyalı ilçesiyle başlayan AK Parti kongre süreci tüm hızıyla devam ediyor. Gülyalı’dan sonra sırasıyla Perşembe, Çamaş, Kabadüz, Mesudiye, Gölköy, İkizce, Çaybaşı, Gürgentepe ve Çatalpınar kongreleri de tamamlandı. Kongreleri yakından takip eden ve yaptığı konuşmalarda önemli konulara değinen AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı hem TBMM’nin 4. Yasama Yılı’na dair hem de devam etmekte olan kongreler hakkında açıklamalarda bulundu.

“Kongrelerimiz, AK Parti için yenilenme hareketidir. İç muhasebenin ve istişare kültürümüzün zirvesidir.” diyerek sözlerine başlayan Taşcı, “Covid-19 pandemisi nedeniyle özel tedbirler almak zorunda olduğumuz kongrelerimizden şu ana kadar 10 ilçemizi tamamladık. Hizmetkarlığına talip olduğumuz milletimize layık olabilmek ve bu uğurda geceli-gündüzlü çalışmak için bugün yeniden yola revan oluyoruz. Teşkilatlarımız, 19 yıl önce AK Parti’yi başarıya taşıyan ruhu, heyecanı ve coşkuyu, bugün de aynıyla koruyarak kongrelerini gerçekleştiriyor. Çıktığımız bu kutlu yolculukta Rabbim ayaklarımızı doğruluk üzerine sabit kılsın. Hayır işlerimizi kolaylaştırsın. Bizi haksızlıktan, adaletsizlikten, zulümden beri eylesin.” dedi.

Siyasetin kutlu bir amaç için yapılması gerektiğini, bu amacı belirleyenin de o toplumun milli ve manevi değerleri olduğunu ifaden eden Ergün Taşcı, “Her zaman ifade ettiğim gibi siyaset kutlu bir amaç için yapılır, bu amacı belirleyen de o toplumun milli ve manevi değerleri, o ülkenin adalet ve ahlak terazisi üzerinde duran refahıdır. AK Parti 19 yıldır bu düsturlar doğrultusunda çalışarak bu günlere geldi. Bugün de milletimizin her alanda refahını temin için durmadan, duraksamadan, bir an bile tereddüt göstermeden çalışmaya devam ediyor. Biz her şeyimizi milletimize borçluyuz ve bizi ayakta tutan şey de milletimizin kendisidir. Milletimizin 19 yıllık teveccühüne layıkıyla karşılık vermek için biz de Ordu olarak, büyükşehrimizle, ilçe belediyelerimizle, teşkilatımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, odalarımızla, üniversitemizle, yöneticilerimizle, bürokratlarımızla, tüm birimlerimizle büyük Türkiye fotoğrafında yer almak için var gücümüzle çalışmak zorundayız. Yük olan değil, yük alan olmalıyız. Teşkilatlarımız, kongrelerimiz vesilesiyle bu hususlarda bir kez daha akit yenileme fırsatı bulmuş oluyor. Bu nedenle, yapılan hataları bertaraf etmek, milletimize yüz akıyla bakabilmek için kongrelerimizi büyük bir titizlikle yürütüyoruz. Bu vesileyle, ilk günden bugüne teşkilatımızda görev alan tüm kardeşlerime hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni görev alan arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini sürdürdü.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yeni yasama yılının hayırlı olması temennisinde bulunan Taşcı, yeni yasama yılında Meclis gündeminde olacak olan konulara da değindi.

“Her şeyden önce yeni yasama yılının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Meclis çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. 3. Yasama yılında görüşme imkanı bulamadığımız bazı kanunlar ile birlikte yeni dönemde gündeme alacağımız kanunlar yoğun bir takvimle Genel Kurulumuza gelecek. Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanun Teklifi, Türkiye Çevre Ajansı Kuruluş Kanunu, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Irak, Suriye, Mali Cumhuriyeti ve Orta Afrika Cumhuriyeti Asker Gönderme Tezkeresi, UNIFIL Harekatına Katılım Tezkeresi başta olmak üzere bir çok yeni düzenleme ve kanun değişikliğinin en kısa zamanda kanunlaşmasını öngörüyoruz.”

Önceki Haber

ORDU’DA ‘YÜZME BİLMEYEN KALMASIN’ PROJESİ DEVAM EDİYOR

Sonraki Haber

ALTINORDU BELEDİYESİ ARAÇ DEZENFEKTE İSTASYONU YENİDEN HİZMETTE