ORDU’DA ‘YÜZME BİLMEYEN KALMASIN’ PROJESİ DEVAM EDİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan ve korona virüs salgını sebebiyle antrenmanlarına ara verilen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi, pandemi sürecinde başlayan normalleşme sürecinin ardından kaldığı yerden devam ediyor.

‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında Ordu’da verilen yüzme eğitimlerine Covid-19 salgını sebebiyle ara verilmişti. Pandemi sürecinde başlayan yeni normalleşme ile birlikte proje, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde pandemi kuralları çerçevesinde uzman antrenörlerin nezaretinde Durugöl Olimpik Yüzme Havuzunda sürdürülmeye devam ediyor.

Son zamanlarda yeni normalleşme sürecine geçilmesi ile birlikte yavaş yavaş sahalarda çalışmalara başlandı. Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi kapsamında kayıtlar devam ediyor. Hijyen ve mesafe kurallarına uyum sağlayarak tedbirler dahilinde sporcular yüzmeyi öğreniyorlar.

Özellikle çocukların çoğunlukta olduğu yüzme kurslarına büyük ilgi gösteriliyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki antrenörler eşliğinde gerçekleştirilen yüzme kursları çeşitli saatlerde seanslar haline gerçekleştiriliyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun önemle üzerinde durduğu proje tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak Ordu’da yoğun bir şekilde devam ediyor.

Önceki Haber

ÖRENCİK MAHALLESİ KONFORLU ASFALTINA KAVUŞTU

Sonraki Haber

KONGRELERİMİZ İSTİŞARE KÜLTÜRÜMÜZÜN ZİRVESİDİR