BAŞKAN TÖREN: “HAYVAN SEVGİSİ İNSANDAKİ YARDIMLAŞMA, İYİLİKSEVERLİK VE SEVGİ DUYGULARINI GELİŞTİRİR”

BAŞKAN TÖREN: “HAYVAN SEVGİSİ İNSANDAKİ YARDIMLAŞMA, İYİLİKSEVERLİK VE SEVGİ DUYGULARINI GELİŞTİRİR”

ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN CAN DOSTLAR İÇİN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

MAMAMATİKLERLE HEM ÇEVRE KORUNACAK HEM DE ATIKLAR MAMA OLARAK CAN DOSTLARA GERİ DÖNECEK

Altınordu Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nü unutmadı. Düzenlenen etkinliklerde şehrin merkezi noktalarına kurulan stantlarda vatandaşlara bilgilendirme yapılırken mama ve mama kabı dağıtımı da gerçekleştirildi.

Hayvanseverler ve sokak hayvanlarını koruma amaçlı kurulmuş olan derneklerin üyelerinin de katılımıyla düzenlenen etkinliklerde günün farkındalığına anlam katmak üzere şehrin birçok noktasında geri dönüşüm malzemeleri ile sokak hayvanları için mama verecek otomatların tanıtımı da gerçekleştirildi.

Kurulumuna başlanan geri dönüşüm malzemeleri ile mama verecek olan mamamatikler hem sıfır atık projesi kapsamında çevrenin korunmasına katkı sağlayacak hem de atıkların sokak hayvanlarına mama olarak geri dönüşümü sağlanacak.

“Her Can Bize Emanet” anlayışı ile sokak hayvanları için öteden beri birçok çalışma gerçekleştiren ve sokaktaki sevimli dostları hiçbir zaman yalnız bırakmayan Altınordu Belediyesi, hayvanların korunması amacıyla da birçok etkinliğe imza atıyor. Altınordu Belediyesince oluşturulan ekiplerce can dostlar için besleme çalışmaları yapılırken yine Altınordu Belediyesi tarafından belirlenen besleme noktalarına günlük yem, mama ve su bırakılıyor.

KUZEY YILDIZI İLK AŞK OYUNCULARI DA ETKİNLİĞE DESTEK VERDİ

Tüm bu çalışmalarına aralıksız devam eden Altınordu Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla hayvansever dernekleri üyeleri ile birlikte bir dizi farkındalık etkinliği düzenledi. Şehrin birçok noktasında kurulan stantlarda hayvan sevgisini aşılamak amacıyla çocuklar başta olmak üzere vatandaşlara hayvan figürlü maske, mama ve mama kabı dağıtımı yapıldı. Düzenlenen etkinliklere çekimleri Ordu’da devam eden Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi oyuncuları da katıldı.

MAMAMATİKLERLE HEM ÇEVRE KORUNACAK HEM DE ATIKLAR MAMA OLARAK CAN DOSTLARA GERİ DÖNECEK

Etkinlikler kapsamında ayrıca Altınordu Belediyesi tarafından şehrin birçok noktasında ‘Sokak Hayvanları İçin Mama Veren Otomat’ kurulumu gerçekleştirildi. Kurulumu yapılan otomatlarla hem sıfır atık bilincinin gelişmesi sağlanacak hem de sokak hayvanları için mama imkânı sunulacak.

BAŞKAN TÖREN: “HAYVAN SEVGİSİ, İNSANDAKİ YARDIMLAŞMA, İYİLİKSEVERLİK VE SEVGİ DUYGULARINI GELİŞTİRİR”

Her Can Bize Emanet anlayışı ile can dostlar için birçok çalışma yaptıklarını aktaran ve 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nün önemine vurgu yapan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN, “Altınordu Belediyesi olarak her canı kendimize emanet olarak görüyoruz. Her gün ekiplerimizce şehrimizin dört bir yanında can dostlarımızı beslemeye devam ediyoruz. Bugün de 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü. Bizde Altınordu Belediyesi olarak farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlikler düzenledik. Sınırlarımız içerisindeki tüm canlıları emanet kabul eden aynı zamanda yaşam kalitelerini artırmak için canla başla çalışan belediyemiz; ilgi, sevgi ve şefkatle sokak hayvanlarının da her daim yanındadır.

Biliyoruz ki hayvan sevgisi; insandaki yardımlaşma, iyilikseverlik ve sevgi duygularını geliştirir. Bugünün farkındalık oluşturmasını temenni ediyor, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nü kutluyorum” dedi.

KUZEY YILDIZI İLK AŞK DİZİSİ OYUNCULARINDAN VE VATANDAŞLARDAN ETKİNLİĞE TAM NOT

Altınordu Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklere destek veren Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi oyuncuları başta olmak üzere tüm vatandaşlardan etkinliklere tam not verildi. Hayvanların korunması ve ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla özel bir etkinlik yapıldığını aktaran vatandaşlar Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN’e oluşturulan bu farkındalık etkinliği için teşekkür ettiler.

Önceki Haber

MESAFELER GÖNÜL KÖPRÜLERİYLE AŞILIYOR

Sonraki Haber

ORDU CAN DOSTLARI İÇİN BULUŞTU