Akkuş Yerli Ve Yabancı 41 Tur Operatörünü Ağırladı

Akkuş Yerli Ve Yabancı 41 Tur Operatörünü Ağırladı

Ünye Ticaret ve Sanayi Odasının hayata geçirdiği Ünye-Ordu FAM TRIP Projesi kapsamında Ordu’ya gelen 41 tur operatörü Akkuş ilçesini ziyaret ederek doğal güzellikleri gezerek yerinde inceledi.

Ordu’nun tarihi ve doğal güzelliklerinin dünyaya açılması için uygulamaya konulan Ünye-Ordu FAM TRIP Projesi kapsamında bölgeye gelen 41 yerli ve yabancı tur operatörü Ordu’yu keşfetmeye devam ediyor. 5 Ekim tarihinden itibaren Ordu’nun birçok noktasını ziyaret eden tur operatörleri son olarak Akkuş ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretler kapsamında Akkuş’ta ilk olarak 1700 rakımlı Argan Yaylasını ziyaret eden tur operatörleri ve beraberinkiler burada bol bol hatıra fotoğrafı çekip Akkuş’u Argan Yaylasının zirvesinden izlediler. Daha sonra bölgenin önemli mesire alanlarından Kertil’e geçen misafirler burada yeni sezon hasadının devam ettiği tescilli Akkuş şeker fasulyesinden ve yöresel yemeklerden tattılar.

“Akkuş kış turizmi için önemli bir nokta”

Akkuş’un özellikle kış turizmi açısından önemli bir nokta olduğuna değinen Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hilmi Güler’in Danışmanı Asım Suyabatmaz, “ Akkuş kış turizmi açısından son derece önemli bir yer. Geçtiğimiz yıl Argan Yaylasında her hafta sonu kış festivali düzenledik ve büyük ilgi gören organizasyonlara imza attık. Akkuş’un en önemli eksiklerinden biri konaklama sorunuydu, bu sorunu da Akkuş Belediyemiz bungalov evler ile çözüme kavuşturuyor. Turizmin gelişmesi ve potansiyelin artması için altyapı çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz” dedi.

“Turizm potansiyelini artırmak için çalışıyoruz”

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ise bölgede turizmin canlanması için önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, “ öncelikle Ünye-Fatsa-Ordu Fam Trip organizasyonu kapsamında yurtdışından ülkemize tur düzenleyen turizm sektörünün temsilcilerini ilçemizde ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Akkuş’un turizmde tercih edilen bir yer olması için çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle geçtiğimiz yıl 1700 rakımlı Argan Yaylasında başlattığımız kış festivali büyük ilgi gördü. Bu etkinlikleri bu yıl da devam ettirmek istiyoruz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından Argan Yaylasında yapımına başlanan gölet projesinde sona gelindi. Bölgemizin en büyük sorunlarından yeme içme ve konaklama sorununu ise bölgede örnek gösterilen Kertil tesislerinde yaptığımız yatırımlarla çözüme kavuşturuyoruz. Dolaysıyla Akkuş yaz kış demeden misafirlerini sorunsuz bir şekilde ağılayacak noktaya gelmektedir” şeklinde konuştu.

Önceki Haber

ORDU’NUN YOLU AÇIK

Sonraki Haber

ORMEK İSTİHDAMA KAPILARINI AÇTI